Siostra Janina i album “Zajmij się mną”

Jedną z najpopularniejszych polskich płyt w ostatnim tygodniu był album “Zajmij się mną” Siostry Janiny.

Siostrę Janinę poza jej talentem, śpiewem czy grą na gitarze wyróżnia jedna rzecz: na co dzień jest zakonnicą. Ale noszony przez nią habit w niczym jej nie ogranicza, wręcz odwrotnie: Janina czyli Anna Kaczmarzyk – siostra należąca do Zgromadzenia Służebniczek NMP NP, postanowiła wyjść do ludzi ze swoją muzyką. I robi to w stylu, który nie ustępuje gwiazdom scenicznym. Uzbrojona w swój głos, ukulele, gitarę ale też w silną wiarę wchodzi w sferę dotąd praktycznie nie znaną dla osób duchownych. Nie jest to jednak muzyka skierowana tylko do osób wierzących: to po prostu dobra muzyka. Dla wszystkich. I może być to jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat.

 

Szerszej publiczności dała się poznać własną przeróbką hitu „Despacito”. Jej interpretacja bardzo szybko zdobyła uznanie, nie tylko wśród pielgrzymów, ale także w Internecie, wychodząc poza granice Kościoła, osiągając 2,5 mln. odsłon. Ten sukces ją zaskoczył ale też zachęcił do kontynuowania tej ścieżki. Nawiązała współpracę z uznanym kompozytorem Tomkiem Konfederakiem, której efektem jest decyzja o nagraniu pełnowymiarowego albumu.

Jej debiutancka płyta łączy muzykę pop z elementami folku, country, rhythm’n’bluesa i bluegrassu. Artystka dużą wagę przywiązuje do tekstów, których jest autorką: „Teksty są moimi osobistymi przeżyciami, jako człowieka, kobiety, siostry zakonnej a także artystki”. Poza akustycznym brzmieniem takich instrumentów jak ukulele czy akordeon, pełno na niej nowoczesnych rozwiązań pokazujących, że Siostra Janina to artystka działająca tu i teraz.

Tracklista:

1. Rozerwana jestem 3:28
2. Zmieniaj los 3:00
3. Płoń ogniu płoń 3:13
4. Wszystko mogę w Tym 3:22
5. Pokonaj strach 3:25
6. Wiele szans 3:25
7. I wiem,że… 3:30
8. Żyję swoim tempem 3:24
9. Tylko nie mów 3:14
10. Zajmij się mną 3:29
11. Zajmij się mną (acoustic beat version) 3:29

 

Dodaj komentarz