Najbardziej wyczekiwane polskie rap albumy vol. 8

Przed Wami ósma część artykułu o najbardziej wyczekiwanych polskich rap albumach. Polska scena muzyczna już od jakiegoś czasu zdominowana została przez muzykę z gatunku rap, która dociera do największej liczby słuchaczy w naszym kraju, co widać po liczbach odsłon na YouTube i w serwisach cyfrowych. Płyty rapowe wciąż znajdują się w czołówce sprzedaży na liście OLiS, stąd nasza kolejna część rankingu.

To drugi z trzech artykułów z edycji lato-jesień 2020.

fot. materiały prasowe

 

36. Qry – Droga Snów

Jak się okazuje sierpień tego roku to jeden z najgorętszych miesięcy jeśli chodzi o temperaturę, ale i też muzyczne premiery w polskim hip-hopie. Qry i jego płyty idealnie wpasowały się w ten okres i 14 sierpnia oprócz płyty „Droga Snów” dostaniemy także album Qry/Zetha – Resoraki, o którym za chwilę. Solowy krążek rapera to zwieńczenie serii cyfrowych publikacji utworów Qrego, które ukazywały się cyklicznie w każdy czwartek od kwietnia do czerwca 2020 roku. Niestety próżno na niej będzie szukać jednego z większych hitów artysty w ostatnim czasie, czyli „Motto” feat. Kizo. W zamian otrzymacie ciekawe wersy od takich gości jak Olszakumpel, ZetHa czy Trill Pem. Co interesujące album kosztuje jedyny 30zł.

 

 

 

37. Kartky – Outside Of Society LP + Ballady i romanse EP

Hip-hop przyzwyczaił nas do tego, że jego wykonawcy wydają swoje albumy nie rzadziej niż co roku. Kuba jest chyba jednak jednym z nielicznych muzyków, którzy potrafią skończyć album w pół roku i jeszcze promować go w większości jakościowymi singlami. Przekonać się o tym mogliśmy chociażby przy piosenkach „Ostatni  track” ft. Olivier Olson, „Mała wojna” czy „Chłopcy z placu broni”. Na szczęście prywatne sprawy artysty nie przeszkodziły w stworzeniu nowego albumu. A kto wie, może i pomogły Kartkiemu jeszcze bardziej otwierać się w swoich utworach. Płyta „Outside Of Society” z dołączoną EP-ką „Ballady i romanse” zapowiedziana jest na 21 sierpnia 2020 roku.

 

 

38. Qry/Zetha – Resoraki

Mimo, iż oboje tworzą muzykę w chillwagonie to najprawdopodobniej mało osób spodziewało się wspólnego albumu obu artystów. Tytułowe “Resoraki” symbolizują beztroskie czasy dzieciństwa, których echo odbija się w dorosłym życiu każdego człowieka. Na album muzycy zaprosili Szpaka, Szopena oraz duet Sarcast. Producencko również jest ciekawie, gdyż bit tworzył chociażby SecretRank, Czarny HIFI czy FantØm. Jeżeli chodzi o single chłopaków to najlepiej przyjęły się ‘RSO” oraz „Kadr” ft.  Szpaku, gdzie oba posiadają ponad milion wyświetleń. Premiera albumu zapowiedziana jest na wspomniany już wcześniej 14 sierpnia 2020 roku.

 

 

39. Oki – 77747

Po dobrze przyjętym „47playground” wydanym 10 stycznia 2020 roku, pora na zupełnie nowy projekt od lubińskiego rapera. Jak dotąd zapowiada go tylko przebojowa i agresywna „Siri” ft. Gedz sięgająca na YouTube blisko 3 miliony wyświetleń. „77747 mixtape” zostanie wydany za pośrednictwem nowo powstałego niezależnego kolektywu wydawniczego „2020”, a jego premiera zapowiedziana jest 25 września 2020 roku. Z ostatnich informacji udostępnionych przez rapera dowiedzieliśmy się, że najnowsze wydawnictwo dostępne będzie jedynie za sprawą limitowanego preorderu kosztującego 47,47zł. Płyta nie będziemy mogli nabyć w popularnych sklepach z muzyką. Więcej o singlu Siri znajdziecie tutaj: pp-pm.pl/2020/07/28/oki-powraca-z-kawalkiem-siri-i-zapowiada-nowy-album/

 

 

40. Sitek – Nowy Vibe

Działający już prawie dekadę na polskiej scenie muzycznej Sitek zapowiada swój dopiero drugi solowy album pt. „Nowy Vibe”. Pokryty diamentem singiel „Chcemy być wyżej” musiał mocno uskrzydlić rapera, gdyż w przeciągu miesiąca dostaliśmy już trzy single na nowy krążek. Są to kolejno „Syzyf”, „Filar” ft. Kasta oraz Snajper, a kto wie czy bonusem na wydawnictwie nie będzie „Mango” wydane 11 lutego br. Mimo nie wydawania płyt Sitek nie próżnował i wrzucał do sieci luźne numery jak „Mam chill” ft. Otsochodzi z września 2019 roku czy „Co chcą zrobić” ft. Sarius z czerwca 2019 roku. Nowa płyta to nowy rozdział i miejmy nadzieję, że po dobrych singlach przyjdzie nam posłuchać naprawdę jakościowej płyty, której premiera zapowiedziana jest na 18 września 2020 roku.

Mateusz Kiejnig

 

Leave a Reply