Valky i Magda Kalużna prezentują wspólny utwór “Ayahuasca”

Utwór “Ayahuasca” to już drugi singiel duetu Valky i Magdy Kalużnej. Artyści planują wydać wspólną EP na przełomie roku. Posłuchajcie tej poruszającej i na swój sposób pięknej propozycji.

fot. materiały prasowe

Valky, czyli Tomasz Kuźniar jest 24-letnim producentem z Krakowa. Od kilku lat tworzy muzykę elektroniczną połączoną z emocjonalną gitarą. “In Asylum” to jego debiutancka EPka, złożona z pięciu kompozycji. Każda ma swój indywidualny charakter, ale łączy je jedna rzecz: jego uwielbienie dla smutku.  Spróbujcie dostrzec jego autentyczne piękno.

Pod koniec września 2019 roku pojawiła się jego debiutancka EP “In Asylum”, której recenzję możecie znaleźć na naszym portalu.

Valky to indywidualista, artysta nietuzinkowy, tworzący we własnym świecie. Okazuje się jednak, że jego twórcza działalność nie jest zamknięta, a współpraca z innymi wykonawcami może przynieść równie ciekawe efekty. Najlepszym tego przykładem jest tętniący wrażliwością obu twórców premierowy utwór “Ayahuasca”. Został on nagrany wspólnie z tajemniczą, wciąż nie do końca jeszcze poznaną Magdą Kalużną. Akurat jej niedopowiedziana historia i rozmyty wokal intrygująco współistnieje z muzyką Valky’ego.

Sama forma kompozycji jest bardzo bliska wcześniejszym dokonaniom producenta z Krakowa, który konsekwentnie daje się poznać jako artysta uciekający od oczywistych schematów. Jego muzyka nie jest wycięta ze znanego szablonu. Z charakterystycznego brzmienia wyłania się alternatywna symfonia. “Ayahuasca” to rozciągnięte, nieco zimne dźwięki, lekko wynaturzone, ale kłębiące się gdzieś w okolicach muzyki filmowej. Tej przynoszącej odrobinę grozy, melancholii i jakby celowego wycofania. Właściwie gdyby Valky miał stworzyć ścieżkę dźwiękową do filmu, to musiałaby to być wybitna ekranizacja, gdyż muzyka w jego wykonaniu mogłaby być bardziej poruszająca niż obraz.

*****

“Jestem niestrudzonym producentem muzycznym, który chce poszerzać granice muzyki. Moja broń to wibracje, których nigdy wcześniej nie doświadczyłeś. Moją mocą jest żądza tworzenia. Pozwól mi przekazać Tobie dreszczyk emocji.” – Valky

Magda Kalużna to producentka i wokalistka z okolic Warszawy, która ma już na swoim koncie debiutancki utwór “Nobody knows me”.

“Ayahuasca” na Spotify: https://open.spotify.com/track/48yg3svl5vUoqPTQGImqk6

 

Jedna odpowiedź do “Valky i Magda Kalużna prezentują wspólny utwór “Ayahuasca””

Leave a Reply