Michael Preisner i premiera płyty “Lost In Translation”

Michael Preisner to młody muzyk i songwriter, który właśnie wydał nowy album “Lost In Translation”. Artysta należy do projektu My Name Is New wytwórni Kayax.

“Lost In Translation” jest albumem ethno-rockowym z domieszką eksperymentalnych brzmień i muzyki kultur świata. Od strony lirycznej porusza on kwestie światowej geopolityki, problematyki społecznej i kwestii inherentnych dla tego co czyni nas ludźmi.

“Chciałem na nim zawrzeć kilkadziesiąt muzyki, która byłaby unikalna w skali polskiego rynku i wydaje mi się, że mi się udało.” – jak informuje artysta.

fot. materiały promocyjne

 

Michael Preisner jest singer-songwriterem i multi-instrumentalista z Łodzi. W listopadzie wydał swój debiutancki album, który powstawał w jego sypialni przez większość ubiegłego roku. Tworzy muzykę z pogranicza post-punku i desert rocka – jego największe inspiracje to QOTSA oraz The Pixies. Jego nowa płyta odbbiega jednak od wcześniejszych inspiracji.

“Pierwszy album zrobiłem najlepiej jak tylko umiałem i o ile po dziś dzień jestem dumny z wykonanego przez siebie ogromu pracy, to nie potrafię stanąć za tym materiałem przepełniony dumą i spełnieniem.
.
Powiedziałem sobie, że pierwszy raz był taki jak umiałem, a drugi raz będzie taki jaki chce. Poza tym – nie mogłem się zatrzymać, bo okazało się, że śmierć mojego taty jest czymś przez co nie przejdę jeśli nie znajdę sobie jakiegokolwiek długotystansowego celu. Więc zrobiłem co umiałem – zacząłem pisać piosenki, które miały być albumem numer dwa. Większość z nich trafiła do kosza, do worka „może potem” i pojemnika „raczej nie”. Dopiero druga porcja materiału okazała się wyzwoleniem z mindsetu „zrób to samo jeszcze raz tylko tym razem dobrze”.
.
Postanowiłem, że dla swojej własnej przyjemności nagram muzykę inspirowaną kulturami świata, której odkrywanie trzymało mnie przy zdrowych zmysłach przez ostatnie miesiące.” –
Michael Preisner

FB: https://www.facebook.com/Michael-Preisner-102710204761536

IG: https://www.instagram.com/michalpreisner/

 

fot. grafika – okładka płyty

Leave a Reply