Nowy utwór zespołu PLASTIC “Waiting For A Plane” z udziałem gości!

Zespół PLASTIC prezentuje singiel “Waiting For A Plane”, do nagrania którego zaprosił wyjątkowych gości: Randy’ego BreckeraWłodka Pawlika i Krzysztofa Antkowiaka. To niespodzianka dla fanów alternatywnego popu, jazzu, a także… entuzjastów latania i podróżowania.

„Rozpoczynające ‘Waiting For A Plane’ dźwięki lotnisk są śladami naszych podróży, które stały się inspiracją całego albumu. Chcielibyśmy po tych śladach powrócić do świata bez Covid 19.” – mówi PLASTIC – Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski. Singiel zapowiada ich czwarty album.

fot. Marta Karbownik

Nowy singiel zespołu PLASTIC “Waiting For A Plane” nie jest na pewno typowym utworem, ale i czas w jakim się pojawia nie jest zwyczajny.

Plastic na przestrzeni lat zmienił się. Zespół dojrzewał, wyraźnie poszerzając własne horyzonty muzyczne, czego dowodem jest ich najnowsza propozycja “Waiting For A Plane”. Zbyt dużym uproszczeniem byłoby umiejscowienie tego utworu w pop-elektronice. To przemyślana piosenka, iskrząca mnogością pomysłów i doznań. Delikatne wtrącenia jazzu, dream popu, odrobiny egzotyki, a nawet muzyki filmowej dodają jej niewątpliwej istotności. Każdy element, od trąbki Randy’ego Brackera, fortepian Włodka Pawlika, aż po subtelną i niezwykle gustowną elektronikę, doskonale układa się w jedną całość.  Przy tym nie odebrano temu utworowi przyjemnego, rozrywkowego charakteru. Cudownie obezwładniająca propozycja, która powinna towarzyszyć nam dłużej niż tylko podczas letniego sezonu. W końcu to muzyka wyraźnie ponadczasowa.

*****

Piosenka ukazuje się w chwili oczekiwania na powrót tego, co kiedyś było na wyciągnięcie ręki, a co w czasach pandemii stało się symbolem naszej utraconej wolności i normalności. To lekkość wakacyjnej przygody  z obietnicami ciepłych destynacji w tle.

„Piosenka opowiada o naszej autentycznej pasji jaką są podróże samolotem i o otoczce niecodzienności, która się z tym wiąże. Na nasze płyty zapraszamy naszych idoli i przyjaciół. Poprosiliśmy Randy’ego Breckera i Włodka Pawlika dosłownie o ‘solo w chmurach’. Krzysztof Antkowiak dodał do tego szczyptę nadziei w australijskim stylu „no worries”. Nadszedł letni czas, w którym zawsze gdzieś się wybieramy, myślimy o tym, tęsknimy, czekamy… a czekając na nasz samolot piszemy nowe piosenki.” – dodaje PLASTIC

Randy Brecker: „’Waiting For A Plane’ grupy Plastic nie mógłby być bardziej aktualny w tych szalonych czasach. To jeden z najbardziej ekscytujących projektów, przy których ostatnio pracowałem. Znakomity pod każdym względem, od muzyki przez tekst po produkcję. Ten kawałek jest perfekcyjny! Posłuchaj i przekonaj się!”

Włodek Pawlik: „Cieszę się ogromnie, że mogłem dodać do tej odlotowej muzy swoje fortepianowe “pięć groszy”!”

Krzysztof Antkowiak„Fajnie było polatać w tym utworze z moimi przyjaciółmi z zespołu Plastic. Dobrego lotu!!!”

Waiting For A Plane ma w sobie coś z alternatywnego popu, jazzu i muzyki filmowej.

Do utworu powstał klip – lyric video, którego twórcą jest Dawid Krępski:

„Nieważny jest cel podróży, liczy się droga. To zawieszenie między tu – a tam. Żadna inna forma podróży tak dosłownie nie oddaje tego pół – stanu. Odcięci od świata w mikrokosmosie ciasnej toalety, małych posiłków w dużej ilości drobnych pojemników i dzieci krzyczących w niebogłosy. Boska perspektywa na świat wyglądający jak precyzyjna makietka. Z tęsknoty do tego wszystkiego powstało video do ‘Waiting For A Plane’, by choć na chwilę zapomnieć o ziemskich problemach i z naiwnym zachwytem, po prostu zapatrzeć się w świat za oknem.”

 

Leave a Reply