Druga odsłona płyty “Czułe struny” Natalii Kukulskiej

Po świetnie przyjętym zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze “Czułe struny [Polonez As-dur]”, Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę albumu. “Z wyjątkiem nas [ Etiuda E-dur]” to kompozycja Fryderyka Chopina w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.

“Temat Etiudy E-dur op. 10 nr 3 Fryderyka Chopina zawsze wydawał mi się niezwykle śpiewny. Za tą melodią kryje się coś malarskiego. Otwierający oczy wyobraźni soczysty opis przyrody? Zarazem dramaturgia tej kompozycji prowadzi do kulminacji, która napawa jakąś przeszywającą na wskroś refleksją. Jaką?

fot. Karolina Wilczyńska

Posłuchajcie jak poetycko zinterpretowała to Mela Koteluk, którą zaprosiłam do współpracy i napisania słów. Bardzo się cieszę, że przyjęła moje zaproszenie ponieważ jej twórczość zawsze była dla mnie niezwykła i inspirująca. Piękna, filmowa aranżacja symfoniczna, która oplotła Chopinowski temat to dzieło wspaniałego Krzysztofa Herdzina. Marzyłam by zaśpiewać kiedyś w takiej oprawie, która przenosi mnie do lepszego świata. To wspaniałe brzmienie to Sinfonia Varsovia pod batutą mistrza – Krzysztofa Herdzina. Przypomnę, że te wszystkie kolory zebrał i zmiksował wspaniały Leszek Kamiński.” – jak informuje Natalia Kukulska.

Punktem wyjścia dla reżyserki teledysku – Olgi Czyżykiewicz, okazał się obraz wybitnego przedstawiciela Młodej Polski – Józefa Mehoffera.
“W moim odczuciu utwór mówi o przemijaniu, stracie… Natychmiast na myśl przyszedł mi obraz Mehoffera “Dziwny ogród”, który nie tylko wizualnie wpisywał się idealnie w utwór, ale przede wszystkim pod względem treści i znaczenia. Obraz ten mimo sielskiego klimatu, kryje w sobie wiele niepokojących symboli, postaci. Dodatkowo był nieoczywistym komentarzem malarza do czasów, w których żył. Chciałam aby teledysk, prócz estetycznego nawiązania do niego był swojego rodzaju komentarzem naszej rzeczywistości 

 Mam nadzieję, że uruchomi w widzu czułe struny i nieoczywiste treści…” wyjaśnia Olga.

 

 

Dodaj komentarz