Lilu z premierowym utworem “Naucz mnie latać”. Zapowiedź płyty

Lilu prezentuje nowy singiel “Naucz mnie latać” i zapowiada premierowy album! Jednocześnie wokalistka uruchomiła akcję crowdfundingową.

fot. Magda Paszko

Lilu to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, aktorka, aktorka Impro, raperka. Jak sama o sobie mówi, jest specjalistką od wszystkiego i niczego – vide: masakruje wszelką sztukę z ogromną gracją i dowcipem.

 

Wydała kilka znakomitych płyt, gdzie dała się poznać zarówno jako raperka jak i wokalistka, współpracowała z czołówką polskiej sceny (nie tylko hip-hop’owej), występowała gościnnie w wielu projektach (m.in. Morowe Panny czy Panny Wyklęte), a z jej tekstów skorzystało wielu artystów w swoich utworach.

Przez kilka ostatnich lat grała w teatrze, a także mieszkała w Hiszpanii. Obecnie Lilu wraca jako dojrzała kobieta, która na wstępie mówi do swoich słuchaczy, że.. Coś się zmieniło.. Nowe wydawnictwo Lilu to pożegnanie z rapem, ale nie z muzyką, bo tutaj artystka odnajduje nową przestrzeń dla siebie. Zapowiada bowiem, że tym razem będzie elektronicznie, ale lirycznie, nowocześnie, ale sentymentalnie, smutno, ale i wesoło, popowo, ale nie sztampowo. Dużo śpiewania, mało gości.

Pozostając niezależną i robiąc wszystko na swoich warunkach, Lilu założyła akcję crowdfundingową: https://zrzutka.pl/z/plyta-lilu

Premiera albumu odbędzie się w tym roku – będą to oryginalne wydania na pendrive i wersje cyfrowe m.in. z gadżetami oraz specjalnie przygotowanymi grafikami. Lilu cały pomysł na wydawnictwo jak i nową propozycję muzyczną od siebie podsumowuje następująco: “Nie spodziewaj się najlepiej niczego i otwórz głowę.”

 

fot. Magda Paszko

Leave a Reply