Paweł Tur w letnim przeboju “Sen na jawie”. Zapowiedź solowej płyty

Singiel „Sen na jawie” to druga muzyczna odsłona debiutanckiej płyty Pawła Tura, która ukaże się we wrześniu 2020 roku. Popowy singiel wpisuje się w rytm letniej zabawy.

„Zależało mi na tym, aby drugi singiel mocno wpisywał się w klimat letniego chillout’u i budził przyjemne skojarzenia. W kompozycji pojawiła się nawet gitarowa solówka, która nawiązuje do latynoskich brzmień.” – mówi Paweł Tur.

MUZYKA | żywiołowość, pop z mocnym akcentem gitar

W muzyce szuka różnorodności, emocji i energii. Odnajduje się w bardzo żywiołowych utworach, ale też nie stroni od ballad. Chce się dzielić przeżyciami. Mocno identyfikuje się z gitarą, która dominuje w jego piosenkach. Sam tworzy muzykę, dąży do tego, by być twórcą a nie odtwórcą.

fot. okładka singla

OSOBOWOŚĆ | siła charakteru, optymizm, żywiołowość, emocje, marzenia, szczerość

Muzyka towarzyszy mu od wczesnego dzieciństwa. Wychował się w domu, w którym zawsze były instrumenty. Od dawna czuje, że scena to jego miejsce. Już w liceum założył swój pierwszy zespół Centrala57, z którym nagrał 9 płyt i koncertował w całej Polsce. Jego dalsza kariera na scenie zawisła na włosku, kiedy walczył z urazami po wypadku samochodowym. Nie poddał się. Z pomocą przyjaciół powoli wracał do zdrowia i na nowo oswajał gitarę.

Zanim Paweł Tur zdecydował się na solową karierę, przez wiele lat był liderem rockowego bandu Centrala57, z którym wydał dziewięć płyt i koncertował w całej Polsce. Jak sam przyznaje: od dawna czuję, że scena to moje miejsce. Kocham emocje, które wiążą się z graniem na żywo – chciałbym się nimi dzielić i uwalniać jak najwięcej endorfin.

Paweł szuka w muzyce różnorodności, emocji i energii. Gitara to dla niego najważniejszy instrument: Muzyka to ja, ja to gitara – mówi o sobie Paweł. Gitara też dominuje w jego piosenkach. Ma rozległe zainteresowania muzyczne – zaczynając od Franka Sinatry, Tadeusza Nalepy, przez Andrzeja Zauchę, Klausa Mitffocha, czy The Cure i Pink Floyd.

Tekst do utworu „Sen na jawie” napisał Wojciech Nowak. Muzykę skomponowali: Paweł Tur, Krzysztof Witos. Za reżyserię teledysku odpowiada Sebastian Weldycz z firmy Pompidou.

“GRAJĄC KONCERTY CHCĘ DAWAĆ UŚMIECH NA TWARZY, PRZEŻYWAĆ FAJNE EMOCJE I UWALNIAĆ JAK NAJWIĘCEJ ENDORFIN” – PAWEŁ TUR

 

Wcześniej poznaliśmy równie charakterystyczny i przebojowy utwór wokalisty. „Tanki” został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy, co potwierdza liczba odsłon na YouTube. Licznik wskazuje na niemal 1,5 miliona odsłon!

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply