Mr Knee prezentuje utwór “Angel of Death”

Kilka dni temu premierę miała kolejna propozycja muzyka i gitarzysty, występującego pod pseudonimem Mr Knee. “Angel of Death” to kontynuacja jego dotychczasowej, niezwykle poruszającej twórczości.

Mr Knee jest z zawodu lekarzem ortopedą. Pasjonat muzyki, gitarzysta. Wychował się na progresywnym rocku lat 70 i 80-tych. Niebanalną rolę w jego utworach odgrywają teksty. Część z nich napisał ponad 30 lat temu.

Ostatnio postanowił nagrać płytę. Będzie to ponad 50 minut muzyki inspirowanej takimi zespołami jak Pink Floyd, King Crimson, Marillion… Płyta jest już prawie gotowa. Wszystkie dźwięki oprócz wokali, basu i programowanej perkusji pochodzą z gryfu gitary podłączonej do syntezatora gitarowego. Do kilku utworów powstały teledyski według jego pomysłów.

Autor książki „Życie, które z łatwością da się zmieścić w pudełku po butach”. Pasjonat sportu, ma 3 dan w Karate Kyokushin.

*****

Artysta konsekwentnie podąża drogą własnych inspiracji i zapatrywań muzycznych. Pokazując przy tym profesjonalizm i artyzm w podejściu do komponowania. Z jednej strony otrzymujemy progresywnie rockową głębię, odrobinę egzotyki, a z drugiej charakterystyczną melodykę, która wyzwala z tego utworu emocjonalność. Ważny jest też sam przekaz utworu “Angel of Death”, przynoszący odrobinę melancholii, pewnej zadumy, chociaż samo przesłanie utworu należy odbierać pozytywnie.

*****

“Utwór napisałem w 2019 roku. Idea wykiełkowała podczas walki na treningu Karate Kyokushin. Odczułem coś, co mieści się w pojęciu „mindfulness” i zdałem sobie sprawę, że są w naszym życiu chwile, kiedy nagle nie wiedzieć czemu odczuwamy ich głębszy sens i widzimy wszystko bardzo świadomie. Pojawia się iluminacja i czujemy się szczęśliwi – tu i teraz. Odczułem też, że za naszymi plecami stoi Anioł Śmierci, którego obecność zupełnie nie mąci radości życia i szczęścia jakie właśnie odczuwamy. Wiemy wtedy, że jesteśmy drobnym elementem czegoś większego i ponadczasowego. Właśnie do takich ulotnych chwil mojego życia odnoszą się kolejne zwrotki Angel of Death.” – jak informuje artysta.

Utwór został nagrany i zmiksowany podobnie jak inne w domowym studio, ale ostateczny mix i mastering zrobił Adam Drath w Bracia Studio – Adam Drath. Realizacji teledysku podjął się znany lubelski reżyser, aktor i twórca występujący również pod pseudonimem Człowiek z maszyną – Bogusław Zbigniew Byrski. Unikalne grafiki stworzyła znana w Polsce i za granicą artystka/grafik, ilustratorka, nauczycielka – Marta Frąckowiak.

FB: https://www.facebook.com/Mr-Knee-100416328397548/
Link do utworu na Spotify:
https://open.spotify.com/track/4ErKdtLBwR756aOjnuUaGM?si=Dwdb5JuRQhyvT1grMqIYig

 

Dodaj komentarz