“Papieros”, czyli drugi singiel projektu Mąż

Mąż prezentuje drugi singiel, którym został utwór “Papieros”. Po dobrze przyjętej piosence “Nie musisz”, muzyk znany z wielu projektów zapowiada pierwszą w pełni autorską płytę.

Mąż to solowy projekt Sebastiana Mnicha, autora muzyki i tekstów. Mnich do tej pory kojarzony był przede wszystkim jako perkusista, grał m.in. w takich zespołach jak KSU, Personel, współtworzył też zespół Totentanz.

fot. Bartosz Połeć

Tym razem stworzył autorski projekt, wytyczający zupełnie nową ścieżkę w jego karierze.

 

Mąż to projekt eklektyczny, utwory mają przeróżny charakter formalny, a jednak tworzą spójną, osobistą opowieść o mężczyźnie tuż po czterdziestce, który bez megalomanii opowiada o swoich emocjach, uczuciach i codzienności.

Mnich odsłania przed słuchaczami co mu w  duszy gra, dając swojemu projektowi prostą i zaskakującą nazwę –  Mąż. Trwają prace nad debiutancką płytą. W niektórych utworach Męża wystąpią zaproszeni goście. W pierwszym z nich  „Nie musisz”, który miał premierę 28 marca 2020 w radiowej Trójce, gościnnie na fortepianie zagrał pianista Daniel Grupa.

Kolejną propozycją Męża jest utwór „Papieros”, do którego klip stworzyła krakowska artystka Justyna Peller-Szałańska. Ołówek, pisaki, silikon, plastelina, sztuczna krew i pakiet Adobe, to jest to co lubi najbardziej. Artystka pochodzi z Krakowa, a od 15 lat związana jest także z Lubaczowem.

Za mix i master piosenek „Papieros” oraz „Nie musisz” odpowiada Leszek Łuszcz.

Muzyka – Mąż
Słowa – Mąż
Produkcja – Mąż, Leszek Łuszcz
Mix/master – Leszek Łuszcz
Mąż – wokal, perkusja, klawisze
Leszek Łuszcz – bas, gitary

Mąż i jego drugi autorski singiel “Papieros”

fot. kadr z teledysku

 

Leave a Reply