Marek Niedźwiecki nie wrócił do Trójki. Emocjonalny wpis dziennikarza

Marek Niedźwiecki nie wrócił do Trójki po zmianie dyrektora. Nie przyłączył się także do zespołu Radia Nowy Świat, które oficjalnie wystartowało 10 lipca. W najnowszym wpisie na swoim blogu dziennikarz wspomina pracę w radiu.

Marek Niedźwiecki odszedł z radiowej Trójki po tym, jak władze stacji anulowały 1998. notowanie “Listy przebojów”, w którym na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój”. Zarzucono wówczas Niedźwieckiemu manipulowanie przy liście przebojów. Po skandalu, który wybuchł Niedźwiecki odszedł z radia. Także ówczesny dyrektor Trójki przestał pełnić tę funkcję, a jego miejsce zajął Kuba Strzyczkowski.

fot. ONS

Niedźwiecki złożył wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i TVP, w którym domagał się przeprosin na antenie Trójki oraz przekazania pieniędzy na rzecz fundacji wspierających polską służbę zdrowia.

Najnowszy wpis na blogu Niedźwiecki zamieścił w czwartek. “Radio się śni, choć nie myślę o nim bez przerwy. Szkoda, że dziś nie grałem »Tonacji«, bo bym ją zaczął nową piosenką Petera Cincottiego. “Heart Of The City”, to będzie jedna z nowości na mojej liście” — napisał na swojej stronie.

“Jak dobrze, że jest muzyka. Chyba nigdy wcześniej nie słuchałem jej z taką przyjemnością. A słyszał Czytelnik nowy album Boba Dylana? Mistrzowski. Zadebiutował w Billboardzie na 2. miejscu. To dobra wiadomość, bo znaczy, że Ludzkość chce jeszcze słuchać prawdziwej muzyki… I tego się trzymajmy!” — czytamy dalej we wpisie dziennikarza.

Muzyka ciszy. Volume 6 – kolejna część albumu Marka Niedźwieckiego

Leave a Reply