Mr Knee i jego “The Middle One (Reprise)”. Posłuchaj kolejnego utworu

“The Middle One (Reprise)” to kolejna propozycja muzyka i gitarzysty, występującego pod pseudonimem Mr Knee. W utworze pojawia się Tadeusz Kulas – trębacz w zespołach Raz Dwa Trzy i JazzBlaster. A już wkrótce premiera nowego singla artysty.

“The Middle One (Reprise)” jest instrumentalną wersją, którą nagrałem w 2020 roku. Oprócz ambientowych i perkusyjnych brzmień syntezatora gitarowego zagrałem partę gitary basowej. Do współpracy zaprosiłem Tadeusza Kulasa – trębacza zespołów: Raz, Dwa, Trzy i JazzBlaster. Ten utwór będzie zamykać płytę zatytułowaną Broken Chain. – jak informuje artysta.

fot. materiały promocyjne

Mr Knee jest z zawodu lekarzem ortopedą. Pasjonat muzyki, gitarzysta. Wychował się na progresywnym rocku lat 70 i 80-tych.

Niebanalną rolę w jego utworach odgrywają teksty. Część z nich napisał ponad 30 lat temu.

Ostatnio postanowił nagrać płytę. Będzie to ponad 50 minut muzyki inspirowanej takimi zespołami jak Pink Floyd, King Crimson, Marillion… Płyta jest już prawie gotowa. Nagrywa w domowym studio. Wszystkie dźwięki oprócz wokali, basu i programowanej perkusji pochodzą z gryfu gitary podłączonej do syntezatora gitarowego. Do kilku utworów powstały teledyski według jego pomysłów.

Autor książki „Życie, które z łatwością da się zmieścić w pudełku po butach”. Pasjonat sportu, ma 3 dan w Karate Kyokushin.

Wcześniej mogliśmy poznać utwory “Run My Hero” i “The Middle One”, których można posłuchać na naszym portalu. Całość układa się w niezwykle wciągającą i poruszającą opowieść. Profesjonalne podejście i umiejętność przekazywania emocji, oddaje charakter rocka progresywnego w najlepszej postaci. Warto posłuchać.

Słuchaj Mr Knee na Spotify: https://open.spotify.com/artist/6LjvTnc2hIPkrVQIrNFJmP?si=cIFR1cc-TbCTlvyf-IGQKA

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply