Mariusz Duda z zespołu Riverside prezentuje solowy album “Lockdown Spaces”

Mariusz Duda z zespołu Riverside wydał pierwszy solowy album “Lockdown Spaces”. Sam przyznał, że początkowo miał inne plany.

Artysta dość nieoczekiwanie opublikował 26 czerwca wspomniany album – na razie jest on dostępny jedynie w dystrybucji cyfrowej. Wydawnictwo powstało w warszawskim Studiu Serakos pod okiem Magdy i Roberta Srzednickich. Na jego przygotowanie Mariusz Duda potrzebował zaledwie dwóch tygodni.

fot. materiały promocyjne (FB)

“Chciałbym zaprosić Was do wysłuchania mojej nowej muzycznej historii zatytułowanej „Lockdown Spaces”, którą z wielką przyjemnością udostępniam Wam właśnie w tym momencie na wszystkich możliwych platformach streamingowych.

Muzyka zainspirowana, jak sama nazwa wskazuje, życiem w kwarantannie. To mroczny, minimalistyczny i klaustrofobiczny album, który przyszedł mi do głowy podczas sesji do nowego Lunatic Soul. Postanowiłem, że dla wzmocnienia „efektu zamknięcia” zagram tutaj tylko na instrumentach elektronicznych, używając dodatkowo sampli i głosu.” – jak informuje mediach społecznościowych artysta.

 

Leave a Reply