Patrick the Pan prezentuje rework utworu “Skończy się” Misi Furtak

Patrick the Pan zaprezentował nową wersję utworu “Skończy się”. Piosenka oryginalnie pochodzi z najnowszej płyty Misi Furtak – “Co przyjdzie?”.

fot. Ela Zubrowska

“Kochani! Wracamy do nowych wersji piosenek z płyty “Co przyjdzie?”. To ja i Patrick the Pan. Ten znakomity człowiek przerobił jedną z moich piosenek.” – jak informuje artystka w mediach społecznościowych.

Po 5 latach od „Epki” podpisanej jako Misia Ff, artystka przedstawia się imieniem i nazwiskiem w najbardziej dojrzałych muzycznie kompozycjach, które do tej pory wydała. Płyta „Co przyjdzie?” nie bez powodu zawiera znak zapytania.

To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli, których nie zauważamy. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością. O konieczności zadawania pytań, obowiązkach, jakie na nas ciążą. O bezradności i niezgodzie. O rysach, pęknięciach i świadomości, że każdy ersatz prędzej czy później się rozsypie. O pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup, i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować – mówi autorka.

Misia Furtak to wokalistka i basistka, razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo jako Misia Ff uhonorowana m.in nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydaną w 2013 roku płytę „Epka”. W październiku 2015 r. ukazał się debiutancki singiel duetu Ffrancis, który współtworzy wraz z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti).

 

 

Leave a Reply