Holka prezentuje utwór “Uliczne sny”

Holka prezentuje premierowy utwór “Uliczne sny”, który powstał we współpracy z Alanem Maze. To świetna propozycja na nadchodzące wakacje.

“Uliczne sny” to singiel autorstwa dwójki mieszkańców dwóch różnych miast na dwóch różnych kontynentach, którzy spotkali się latem ubiegłego roku w Warszawie, aby wspólnie nad nim pracować. Warszawianka Maria Holka – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów wraz z mieszkającym w Nowym Jorku Alanem Maze, nagrali utwór utrzymany w stylistyce alt popu, łączący w sobie nowoczesne brzmienia z klimatami vintage.

fot. materiały prasowe

To opowieść o dwójce ludzi szukających siebie nawzajem w wielkim mieście.

 

Artyści stworzyli coś, co można nazwać po prostu miejską muzyką, której do twarzy zarówno z ulicami Nowego Jorku jak i Warszawy. Udana współpraca sprawiła, że muzycy pracują obecnie nad kolejną piosenką, którą już niedługo zaprezentują szerszej publiczności. – To jest utwór idealnie pasujący charakterem do lata i wakacji – zdradza Holka.

Maria Holka – kompozytorka muzyki filmowej, rozrywkowej, teatralnej, autorka tekstów, wokalistka, pianistka, muzykolog. Stworzyła muzykę do takich filmów jak: “Solidarność według kobiet”, “To, czego chcę”, ” “Pierwszy dzień lata” czy Trzech znanych P.” Za muzykę do tego ostatniego otrzymała nagrodę na 3 Festiwalu “Nowe Kino” w Nowym Sączu.

Współpracowała z wieloma instytucjami kultury i wydawnictwami takimi jak: Magnetic Records / Universal Music Polska, Zielona Sowa, Kalinowe Serce, Theater fur Niedersachsen (Hildesheim), Centrum Nauki Kopernik, Agora (oprawa muzyczna Nagrody im. R. Kapuścińskiego za Reportaż Literacki). 

Artystka ma na koncie współpracę z takimi artystami jak: Piotr Fronczewski, Jerzy Stuhr, Joanna Rawik, Piotr Rodowicz, Gabriel Wong. Wykłada śpiew w Warszawskiej Szkole Filmowej. Dwukrotna Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek ZAIKS, SAWP. Współzałożycielka (wraz z Alkiem Baszunem) zespołu Retrospektakl, w którym tworzy i wykonuje piosenki. Debiutancka płyta “Wino” ukazała się w listopadzie 2018 roku.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply