Premierowy utwór Krzysztofa Zalewskiego – “Tylko nocą”! Zapowiedź nowej płyty

Utwór “Tylko nocą” zapowiada album Krzysztofa Zalewskiego, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

Autorami teledysku do singla „Tylko Nocą” są Marta Frączek i Piotr Onopa, który współpracował już z Krzysztofem Zalewskim tworząc obrazy do „Miłość Miłość” i „Jednego Serca”.

“Noc jest wentylem bezpieczeństwa. Czasem, gdy można się obnażyć, zdjąć maskę. Miejscem na to co nieuświadomione lub ukryte. Taniec podobnie. Pozwala wyzwolić się ze schematów dnia codziennego, uwolnić się na chwilę z narzuconych ról.

Czasami trzeba tańczyć jak wariat, żeby nie zwariować.” – opowiada Krzysztof Zalewski.

fot. Marcin Kempski

“Wyobraźmy sobie świat, w którym to, co dzieje się w dzień, nie ma już znaczenia… Bo tego świata już nie ma. Jest Noc. Niczym świat równoległy, w którym możemy pozwolić sobie na więcej, na dzikość, na taniec, na szaleństwo, na zew pierwotnej energii. Taki świat udało się stworzyć w sercu Bieszczad, gdzie przez dwie czerwcowe noce kręciliśmy ten klip.” – dodają twórcy Marta Frączek i Piotr Onopa.

Teledysk powstawał przez dwie noce w bieszczadzkich lasach, a plan regularnie odwiedzały lisy, nietoperze i sarny. Ekipa pracowała w odcięciu od cywilizacji, w deszczu i błocie, w towarzystwie tysięcy komarów. Helena Ganjalyan, występująca w klipie choreografka, która przygotowała całą sekwencję tańca,pracowała z Krzysztofem przez trzy tygodnie przed nagraniem.

Rok 2020 to czas nowości. Po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu, Krzysztof Zalewski wraca z nowym singlem zapowiadającym nowy materiał, którego premiera przewidziana jest na jesieni.

 

Leave a Reply