Holka z retro popowym utworem “Uliczne sny”

Holka prezentuje premierowy utwór “Uliczne sny”, który powstał we współpracy z Alanem Maze. To energetyczna propozycja na nadchodzące wakacje. Warto posłuchać.

“Uliczne sny” to singiel autorstwa dwójki mieszkańców dwóch różnych miast na dwóch różnych kontynentach, którzy spotkali się latem ubiegłego roku w Warszawie, aby wspólnie nad nim pracować. Warszawianka Maria Holka – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów wraz z mieszkającym w Nowym Jorku Alanem Maze, nagrali utwór utrzymany w stylistyce alt popu, łączący w sobie nowoczesne brzmienia z klimatami vintage.

fot. materiały prasowe

To opowieść o dwójce ludzi szukających siebie nawzajem w wielkim mieście.

Utwór “Uliczne sny” zwraca uwagę przede wszystkim ze względu na żywą formę muzyczną. Dochodzi do tego ciekawe łączenie stylów, które nadaje jakości temu wydarzeniu. Zapewne zasługa to niezwykle kreatywnego Alana Maze, chociaż bez szlachetnego wokalu Holki, ta piosenka nie byłaby taka sama. Nie eksploatując głosu powstała muzyczna opowieść, podrasowana wytrawnym, a przy tym bardzo przyjemnym brzmieniem. Ciepłe dźwięki oraz lekka rytmika nadaje całości charakteru retro-popowego. Do tego dostajemy jazzującą melodię. Pięknie taka kompozycja odnajduje się w harmonii. Wystarczy posłuchać raz, by wracać do “Ulicznych snów” jeszcze wielokrotnie. To może być piękny początek czegoś ważnego. Oby tak było.

*****

Artyści stworzyli coś, co można nazwać po prostu miejską muzyką, której do twarzy zarówno z ulicami Nowego Jorku jak i Warszawy. Udana współpraca sprawiła, że muzycy pracują obecnie nad kolejną piosenką, którą już niedługo zaprezentują szerszej publiczności. – To jest utwór idealnie pasujący charakterem do lata i wakacji – zdradza Holka.

 

fot. materiały promocyjne

 

Maria Holka – kompozytorka muzyki filmowej, rozrywkowej, teatralnej, autorka tekstów, wokalistka, pianistka, muzykolog. Stworzyła muzykę do takich filmów jak: “Solidarność według kobiet”, “To, czego chcę”, ” “Pierwszy dzień lata” czy Trzech znanych P.” Za muzykę do tego ostatniego otrzymała nagrodę na 3 Festiwalu “Nowe Kino” w Nowym Sączu.

Współpracowała z wieloma instytucjami kultury i wydawnictwami takimi jak: Magnetic Records / Universal Music Polska, Zielona Sowa, Kalinowe Serce, Theater fur Niedersachsen (Hildesheim), Centrum Nauki Kopernik, Agora (oprawa muzyczna Nagrody im. R. Kapuścińskiego za Reportaż Literacki). 

Artystka ma na koncie współpracę z takimi artystami jak: Piotr Fronczewski, Jerzy Stuhr, Joanna Rawik, Piotr Rodowicz, Gabriel Wong. Wykłada śpiew w Warszawskiej Szkole Filmowej. Dwukrotna Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek ZAIKS, SAWP. Współzałożycielka (wraz z Alkiem Baszunem) zespołu Retrospektakl, w którym tworzy i wykonuje piosenki. Debiutancka płyta “Wino” ukazała się w listopadzie 2018 roku.

 

Leave a Reply