Gitarowa energia w nowym singlu “The Door” Piotra Trybusza

“The Door” to najnowsza propozycja Piotra Trybusza. Utwór pochodzi z pierwszej solowej płyty artysty, zatytułowanej “A Typical Story of an Average Hero”.

Piotr Trybusz w utworze “The Door” składa hołd swoim idolom z początków swojej fascynacji muzyką Philowi Collinsowi i zespołowi Roxette. W piosence gościnnie wystąpił Zbyszek Zbinx Tucholka, wokalista poznańskiego Cannonball’a.

fot. materiały promocyjne (FB)

 

“The Door” to muzyczna petarda. Świetnie zagrana, ale też porywająca, dzięki niezwykłej gitarowej energii. Do tego dochodzi mocny, wręcz jadowity głos Zbyszka Zbinx’a Tucholki. Od strony muzycznej mamy do czynienia z klasyczną formy muzyki gitarowej z przełomu lat 80/90. Sama melodyka, która stanowi podstawę tego utworu, faktycznie może zahaczać o wcześniej wspomniane inspiracje artysty. Więcej tu jednak mocniej zaznaczonych dźwięków gitary, idących w stronę progrockowego grania. Chociaż stylistycznie bliżej mu do Steve’a Vaia niż Joe Satrianiego. Piotr Trybusz to profesjonalista, nie podąża drogą wytartych schematów. W jego graniu czuć pasję, ale też chęć poszukiwania własnej tożsamości muzycznej. Można to usłyszeć nie tylko w tej kompozycji, ale na całej płycie “A Typical Story of an Average Hero”.

*****

Piotr Trybusz to zastanawiający artysta. Tworzy muzykę z równą pasją jak narzędzia do jej komponowania. Pracuje nad własną gitarą, a jego idolem jest The Flashbulb (Benn Joradan). Z wykształcenia jest prawnikiem, ale od lat nastoletnich jego prawdziwą pasją jest muzyka.

“Jestem zafascynowany możliwościami jakie ma dźwięk. Jedna melodia może zabrać słuchacza w nieskończoną ilość miejsc i każdego zupełnie gdzie indziej. Odbieram muzykę sumą doświadczeń i w podobny sposób staram się ją tworzyć.

Bardzo dużo muzyków ma wpływ na to co obecnie robię. Każdy z nich wiódł prym w określonym czasie, a zaczęło się od klasyków rocka i metalu, Steve’a Vaia, potem Devina Townsenda wraz z SYL aż i pojawili się kompozytorzy z zupełnie innej historii jak Benn Jordan, Jon Hopkins czy Nihls Frahm. Kupili mnie swoją twórczością i wizją od razu. Mocno mnie zaskakuje i zabiera tam gdzie wcześniej nie dotarłem, uczucie zbliżone do poznawania muzyki na nowo.” – jak informuje artysta w mediach społecznościowych.

Utwór “The Door” dostępny jest na platformach cyfrowych: https://ffm.to/TrybuszTheDoorRadio

“The Door” poleca Pan Winyl. Wydawcą jest Be Your Own Label (BYOL).

 

 

Leave a Reply