10. najlepszych wykonań w #hot16challenge2 – VOL. 2 [RANKING]

Od pierwszej części tego rankingu minęło już sporo czasu, a kolejni artyści dołączyli do akcji, dlatego też prezentujemy jego drugą część. Hot16challenge to akcja, która pojawiła się w 2014 roku. Jakiś czas temu rozpoczęła się jej druga edycja, w której wzięło udział wielu polskich piosenkarzy, aktorów i dziennikarzy. Subiektywnie wybraliśmy najciekawszą drugą (nierapową) już dziesiątkę.

fot. materiały prasowe

Popularność poszczególnych wykonań przerosła wszelkie oczekiwania, a to wszystko łączy się ze zbiórką pieniędzy na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem.

Pamiętacie Ice Bucket Challenge, kiedy znani ludzie i nie tylko, wyzywali się nawzajem do oblania się wiadrem zimnej wody?

Po wykonaniu zadania, osoba taka miała złożyć także datek na instytucję wspierającą chorych na ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Akcja zainspirowała do powstawania innych wyzwań, w tym także “Hot16challenge”, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2014 roku. Wtedy to z inicjatywy Solara, raperzy zaczęli przed sobą stawiać twórcze wyzwanie stworzenia 16-wersowych zwrotek i przedstawienia ich publicznie w przeciągu 72 godzin.

Hot16challenge szybko jednak wyszedł poza ramy hip-hopu i w ogóle świata muzycznego. Dołączać do niego zaczęli ludzie zupełnie niezwiązani z branżą rozrywkową. W Hot16challenge chodzi o dobrą zabawę i zachęcenie do pokazywania światu swojej twórczości. W akcji wziął udział nawet prezydent Andrzej Duda.

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc służbie zdrowia. Dotychczas zebrano już ponad 2 mln złotych.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Całą akcję można śledzić na stronie: http://hot16challenge.network

 

10. Krzysztof Krawczyk

9. RAT KRU

8. Beata Kozidrak

7. Filip Mizia

6. Kasia Moś

5. Natalia Sikora

4. Behemoth

3. Mery Spolsky

2. Psio Crew

1. Maria Peszek (feat. Jan Peszek)

Leave a Reply