Kępisty Quartet powraca z albumem “Marulia”

“Marulia” to pierwszy album zespołu Kępisty Quartet. Dziewczęta znane są także z projektu Siostry Łotry. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tej płyty.

fot. okładka albumu

Zespół założony przez siostry Julię oraz Marię Kępisty w 2010 roku w Szczecinie. Zespół działał w latach 2010-2015. W grudniu 2014 ukazała się debiutancka płyta zespołu “Marulia”, która teraz dostępna jest także na platformach cyfrowych.

Jest to pierwszy album sióstr Kępisty. Julia (wiolonczela, ukulele i wokal) i Maria (wibrafon i instrumenty perkusyjne) tworzą nierozerwalny duet muzyczny od wielu lat. Mają za sobą liczne współprace (projekt Uha Uha, Kępiste, współpracę z DJką Ane i wiele innych).

Zespół Kępisty Quartet zakończył swą działalność w 2015 roku. Wtedy Siostry Kępiste zaczęły tworzyć jako duet Kępiste, a także w kwartecie Siostry Łotry oraz trio Uha Uha.

Na swoim pierwszym LP zawarły 11 kompozycji własnego autorstwa do słów Julii, poza dwoma utworami. Autorem tekstu Miasto jest Antoni Gustowski, a do Olimpiada poetka Helena Raszka.

To bardzo żywiołowe piosenki, z ogromną energią i świetnymi tekstami. Na poły realne, na poły bajkowe. Siostry łączą w swojej muzyce ważny przekaz z rozrywką na wysokim poziomie.

“Kto z Was pamięta ten uroczy, siostrzany debiut z przed sześciu lat? Byliście na koncercie promocyjnym? Płyta „Marulia” nagrana z muzykami ze Szczecina Paweł Rozmarynowski i Tomasz Nawrot Nawrocki miała swoją premierę 4 grudnia 2014 roku w Radio Szczecin. To był piękny, zupełnie wyjątkowy koncert Zostało nam już tak mało tych płyt, że postanowiłyśmy je sobie zachować, a Wam udostępnić muzykę w formie elektronicznej.” – jak informują siostry w mediach społecznościowych.

Piosenką promującą płytę jest “Nie tak bardzo nad morzem”.

GATUNEK: folk

STYL: acoustic/songwriting/alternative folk

Album poleca Pan Winyl i Be Your Own Label. 

Płyta dostępna jest tutaj: https://ffm.to/KepistyQuartetMarulia?fbclid=IwAR1MBWlorV0HFIhFaw4nssurBhp0SH32YRmHioWCTsh30bMsvvxdvT6ghoc

 

Jedna odpowiedź do “Kępisty Quartet powraca z albumem “Marulia””

Leave a Reply