Janek Benedek z utworem “Nerwowy” z albumu “Johnny’s Box”

“Nerwowy” to drugi singiel promujący “Johnny’s Box”, czyli album – playlistę zawierającą 22 solowe utwory Janka Benedeka gitarzysty i kompozytora kultowej “Warszawy” i “Kinga” zespołu T.Love.

Na albumie znalazły się nowe piosenki, duety i kooperacje ze znanymi polskimi muzykami, a także utwory dotąd nieopublikowane, zremiksowane i zremasterowane wersje.

Janek Benedek to polski muzyk, kompozytor, gitarzysta, wokalista i producent muzyczny. To on stworzył “Warszawę” i “Kinga” zespołu T.Love.  Odpowiada za cały repertuar z płyty “Pocisk miłości” i “King” grupy Muńka Staszczyka. Wcześniej współpracował z zespołem Tilt.

fot. materiały prasowe

 

W 1994 otrzymał propozycję dołączenia do grupy Lady Pank, którą odrzucił. Przyjął natomiast zaproszenie do krótkiej współpracy z zespołem Apteka. Jednocześnie razem z Marcinem Ciempielem, z udziałem perkusistów Piotrem Stopą Żyżelewiczem (zm. 2011) i Tomaszem Goehsem tworzył zespół Diabły i Anioły która zarejestrowała swoją Ep-kę w studio Złota Skała z pomocą Roberta Brylewskiego (zm. 2018).

W 2006 roku wydał całkiem udaną, solową płytę “Oldschool Party”, a jeszcze wcześniej, bo w 2002 roku współtworzył z Sidneyem Polakiem band o nazwie Warsaw. Od 2017 Janek wznowił projekt coverowy Ian Blond występując kilkukrotnie na żywo w klubach.

 

Leave a Reply