T-Rip prezentuje nowy utwór “Pozory”

Poznajcie średzko-wrocławski duet i ich premierowy utwór. “Pozory” to drugi samodzielny singiel zespołu T-Rip, ukazujący się rok po wydaniu debiutanckiej EP pt. “v. 1.0b”.

Długa, jak na hip-hopowe standardy, kompozycja utrzymana jest w surowej, dość mrocznej stylistyce. Użyte w niej syntezatorowe brzmienia nawiązują do bliskich sercom muzyków tradycji lat 80′. Skrecze, za które odpowiada Kamil Tomczak, podkreślają obserwacyjno-manifestacyjny charakter tekstu. Śpiewany, melodyjny refren wyróżnia zaś utwór na tle klasycznych kompozycji z nurtu hip-hop.

Autorem klimatycznej okładki i animacji singla jest – związany od początku z zespołem – Grzegorz Piotrowski.

fot. materiały prasowe

Panowie od zawsze stawiają na przekaz i to stanowi siłę ich projektu. Tekst utworu “Pozory” podany na wyraźnej melodeklamacji idealnie wtapia się w sprawnie poprowadzoną kompozycję. A ta przyciąga uwagę chłodnym brzmieniem klawisza i na pozór prostymi dźwiękami elektroniki. Bazując na znanych patentach udało się duetowi T-Rip stworzyć własną formę, w której czują się doskonale. Syntetyczne dźwięki przeplatają się ze słowami i komputerową rytmiką. Nie pozbawia to jednak “Pozorów” melodyki, która po kilkukrotnym przesłuchaniu zostaje z nami na dłużej. Totalna wolność twórcza przemawia też za długością trwania kompozycji (ponad 5 i pół minuty). Warto posłuchać. Warto zrozumieć.

T-Rip to średzko-wrocławski projekt muzyczny z pogranicza rapu, trip-hopu i elektroniki. Zespół ma do tej pory na koncie EPkę pt. “v. 1.0b”, z której singiel pt. “Sól i Krew” ukazał się w ramach objętego patronatem wytwórni Kayax programu dla młodych artystów My Name Is New. Ich utwory gościły m.in. na antenie Radia Poznań FM, Afera i radia Sygnały.

Skład zespołu tworzą: Paweł Kozioł (instrumenty, produkcja), Kamil Tomczak (DJ, produkcja), oraz Michał Pilecki (wokal, teksty).

W 2020 roku zespół planuje premierę kolejnego singla, kontynuując prace nad nowymi utworami i materiałem live.

Więcej informacji na temat T-Rip:

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply