Young Igi i jego 10. najlepszych utworów [RANKING]

Young Igi, czyli Igor Ośmiałowski to młody polski raper, przedstawiciel “newschoolu”, wykonawca trapu i autor tekstów. Współpracował z wieloma wykonawcami, m.in. Szpakiem, Peją, Pikersem, Quebonafide, Margaret i Malikiem Montaną. Subiektywnie wybraliśmy 10. najlepszych utworów Igora.

fot. materiały prasowe

10. „Daj mi znać” – niesinglowa kompozycja z płyty „Konfetti”, gdzie usłyszymy Igora w wersji rapowanej jak i śpiewanej. Osoby bardziej spostrzegawcze dopatrzą się w tekście także kilku ciekawych zabaw słownych.

 

9. „Złoty Środek” – jedyny w tym zestawieniu utwór pochodzący z wydanego wiosną 2019 roku mixtape’u „!G! Tape #1”. Bit to dzieło 2K & Michał Graczyka, co w połączeniu z lekko zafrasowanym wokalem Igiego dało szczególnie atrakcyjny efekt.

 

8. „Promienie Słońca” – pochodzący z albumu „Skan Myśli” utwór cechuje się błyskotliwym tekstem i chwytliwym instrumentalem. Powstał do niego także wakacyjny teledysk, w którym zobaczyć możemy Igora, jego dziewczynę, wiele urokliwych modelek, basen i typowe ujęcia na dachu budynku.

 

7. „Buzi” – trzecia pod względem wyświetleń na YouTube piosenka Young Igiego. Ma ona ponad 32 miliony wyświetleń, a nawet nie posiada teledysku! (tak samo jak najpopularniejsza „Mówiłaś”, która ma 54 miliony wyświetleń). Numer w znacznym stopniu traktuje o miłości, jest krótki, a zarazem przyjemny do słuchania przez co nie ma się co dziwić, że odniósł tak duży sukces. Brawo!

 

6. „Każdy Nowy Dzień” – utwór wydany 13 lutego 2020 roku z okazji walentynek. Jak się pewnie spodziewacie jego tematyka to bezsprzecznie miłość i zrozumienie. Piosenka posiada ujmujący bit, ciepłe sample oraz pełen szczerości i czułości tekst. O tym, że jest ona idealna dla zakochanych najlepiej przekonać się samemu włączając utwór.

 

5. „Jebany Trap” – melodyczna kompozycja wykorzystująca dynamikę wokalu Igora, jego umiejętności harmonijnego śpiewania oraz potęgę basu w hip-hopowych bitach. Wokalnie udzielił się tutaj Pikers, lecz całość i tak trwa niecałe 3 minuty. Utwór znajduje się na płycie „Konfetti”.

 

4. „Bestia” – singiel promujący krążek „Konfetti”, a zarazem druga najpopularniejsza piosenka w dorobku Igiego. Teledysk do niej został odtworzony blisko 50 milionów razy. To co sprawia, że tak często mamy ochotę włączyć go na słuchawkach/głośnikach to inteligentnie ułożona melodia i zajmujący tekst. Dodatkowo jesteśmy w stanie wychwycić tutaj świetnie zazębiającą się stopę z clapami oraz niemalże rutynowo ułożone hi haty na refrenie, które dodają pełności całej kompozycji.

 

3. „Pamiętnik EX” – numer jeden albumu „Skan Myśli”, którego premiera odbyła się 25 października 2019 roku. Był to zarazem trzeci singiel promujący ten krążek. Mimo, iż nie jest on najbardziej chwytliwym utworem to urzeka swoją energią oraz przenikającymi się melodiami. Tekst porusza po części temat traktowania szkoły tylko jako półśrodek do osiągnięcia sukcesu. Igor podkreśla, że to jak potoczy się nasza przyszłość jest wyłącznie w naszych rękach.

 

2. „Fendi” – niesinglowa piosenka pochodząca z albumu „Konfetti”. Natrafiamy tu na problematykę dotyczącą pieniędzy i rozpoznawalności. Igi zaznacza, że mimo zyskującej popularności nadal jest tą samą osobą co wcześniej. Fakt, że ludzie znają jego twórczość jest dla niego ważniejsza niż powiększający się majątek, do którego nie odczuwa jednak żadnej awersji. W tekście znajdziemy także barwne porównania i rozmaite określenia.

 

1. „Nie potrafię” – najciekawszy utwór pochodzący z płyty „Konfetti” i równocześnie najlepszy numer w całej dyskografii Igora. Subtelny bit autorstwa Maro uwydatnia wszystkie atuty wokalu Igiego, lecz nie zostaje obojętny wobec własnej indywidualności. Przemyślane słowa odnoszące się do sprzeciwu wobec krytykowania młodszego pokolenia, obaw przed podejmowaniem nowych wyzwań oraz marnowania własnych talentów przez młode osoby poprzez bezczynność, to główne kwestie poruszone przez Igiego.

 

Mimo wielu fal krytyki, które spadły na Igora w początkowych etapach kariery udowadnia on, że poprzez ciężką pracę można dojść do postawionych sobie celów. Wiara we własny projekt i wizję pozwala osiągnąć sukces. Artysta na przestrzeni kilki lat zrobił znaczny progres i aktualnie jest jednym z najbardziej rozpoznawanych raperów w Polsce. I do tego zachęca też ciebie, słuchacza. Wystarczy tylko wsłuchać się w słowa i czytać między wierszami, a znajdziecie tam wiele inspiracji i motywacji do działania.

Mateusz Kiejnig

 

Young Igi – “Konfetti”

3 odpowiedzi na “Young Igi i jego 10. najlepszych utworów [RANKING]”

Leave a Reply