Zespół Hook powraca z płytą “Próchno”. Posłuchajcie singla “WychOFFanie”

31 stycznia ukazał się najnowszy album zespołu HOOK pt. “Próchno”. Płyta została wydana przez wytwórnię Góra Muzyki. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo był utwór “WychOFFanie”.

“WychOFFanie” to ironiczny komentarz na temat “złej” młodzieży. Krytykuje bezstresowe wychowanie, ale i autorytarne metody, które rodzą bunt. Apelujemy, by z młodzieżą rozmawiać, a nie przemawiać do niej. Słuchać, a nie tylko kazać słuchać.

fot. materiały prasowe

HOOK bierze na tapetę miedzy innymi problem wychowania młodzieży, kwestie mobbingu w pracy, znęcania się nad zwierzętami, alkoholizmu w rodzinie, życia w strachu w dobie ataków terrorystycznych, czy tez obsesyjno-kompulsywnego perfekcjonizmu prowadzonego do alienacji.

Wszystkie teksty okraszone są mocnym, hardrockowym brzmieniem gitar. Refreny utworów po pierwszym przesłuchaniu zapadają w pamięć, a rytmiczne riffy wyzwalają w odbiorcy pozytywna energię.

HOOK powstał 10 października 2014 roku z inicjatywy Mateusza Salaty. Nazwa zespołu, którą wymyślił lider (z ang.) określa najbardziej chwytliwy element w piosence.  Grupa ma na koncie dwa albumy: „BUNT“ (2016) oraz „PRÓCHNO“ (2020). HOOK można było usłyszeć w takich rozgłośni jak: Antyradio, Eska Rock, Trójka, czy RDC.

W 2019 roku zwyciężyli X edycję olsztyńskiej bitwy kapel – KORTOFEST. Rok później dostali się na Eliminacje do Pol’and’Rock Festival Teksty zespołu w większości opowiadają o erozji ludzkich wartości i zasad. HOOK to muzyka dla ludzi, w których żyłach płynie krew a nie woda!

Nazwa zespołu, którą wymyślił Mateusz, jest angielskim terminem muzycznym oznaczającym fragment tekstu, muzyki, harmonii bądź rytmu w piosence, który najbardziej przyciąga uwagę słuchacza. W Polsce taki fragment określa się po niemiecku: schlagwort.

Skład zespołu:

Mateusz Salata – gitara, wokal
Paweł “OKO” Okła – gitara, wokal
Marcin “BRODA” Padusiński – gitara basowa
Bartek Adamczyk – perkusja

Teksty: Marcin Michalczyk

Płytę możecie nabyć tutaj: https://goramuzyki.pl/produkt/prochno/

 

 

Leave a Reply