Maciej Staniecki prezentuje utwór “There is always sun above the clouds”

“There is always sun above the clouds” to najnowsza propozycja Macieja Stanieckiego, która powstała spontanicznie, by dodać słuchaczom dobrej energii w tej trudnej rzeczywistości.

“There is always sun above the clouds” to piękna i prosta piosenka z przesłaniem na te czasy. Urzekająca i malownicza, można zanurzyć się  w jej ciepłych i pełnych harmonii dźwiękach. Zbudowana na żywych brzmieniach instrumentów staje się promieniem istotnych doznań. Warto samemu odnaleźć w niej jasne przesłanie.

fot. materiały promocyjne

“Nagrałem prostą piosenkę, która być może da ludziom trochę dobrej energii w tych czasach… Taka była moja intencja” – jak informuje artysta.

Maciej Staniecki  to kompozytor filmowy i teatralny (m.in. “Vinci” J.Machulskiego), gitarzysta oraz producent nagrań w Tonn Studio (Młynarski &Masecki, Zalewski, Gaba Kulka, L.Stadt, Lotto). Współpracował z zespołem Hedone. Współtworzył projekty elektroniczne – Nemezis i Chwasty.

Artysta ma na koncie cztery solowe płyty. Najnowsza “Following the Light” ukazała się nakładem wydawnictwa Requiem Records w 2019 roku (poniżej link do naszej recenzji). Każda z nich wymyka się klasyfikacjom. To w większości liryczne utwory zagrane przy użyciu gitar, elektroniki i pętli. Jak zwykle u Stanieckiego muzyka jest bardzo obrazowa, jakby stworzona do filmu. Współpracuje z artystami sztuk wizualnych. Autor muzyki do video-instalacji Pietera Henketa dla Muzeum de Fundadtie w Holandii.

Maciej Staniecki – “Following the Light” [RECENZJA]

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply