Zapowiedź płyty „Music 4 Queers & Queens”. Znamy listę piosenek

Kayax stworzył wyjątkową składankę „Music 4 Queers & Queens”, która ukaże się 29 maja. Na płycie znajdą się między innymi utwory Kayah, Viki Gabor, Brodki, Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Mery Spolsky, Julii Wieniawy, Sorry Boys, Michała Szpaka, The Dumplings, Ralpha Kamińskiego.

fot. materiały prasowe

„Music 4 Queers & Queens” jest kontynuacją wydanej w 2007 roku składanki „Music 4 Boys & Gays”.

13 lat temu tego typu przedsięwzięcia okazywały się często aktem odwagi i spotykały się z krytyką – na szczęście płyta została doceniona przez środowisko i do dzisiaj ma wiernych fanów.

Na dwupłytowym albumie, którego pomysłodawczynią była Kayah znalazły się między innymi utwory Madonny, Kylie Minogue, Moloko czy Björk. Tym razem Kayax nawiązał współpracę z Paradą Równości i stworzył kompilację, na której znaleźli się polscy artyści – którzy chcieli wyrazić swoje poparcie dla postulatów społeczności LGBTQIA.

Na „Music 4 Queers & Queens” usłyszymy miedzy innymi Kayah, Viki Gabor, Krzysztofa Zalewskiego, Brodkę, Nosowską, Mery Spolsky, Mary Komasę, Ralpha Kaminskiego, Julię Wieniawę czy Sorry Boys. Z myślą o składance wspólny utwór nagrali Barbara Wrońska i Michał Szpak, na płycie znajdzie się także premierowa piosenka The Dumplings, remiksy Natalii Przybysz i Arka Kłusowskiego oraz specjalnie przygotowany na tę okazję singiel wykonany przez polskie Drag Queens.

Kiedy 13 lat temu wydaliśmy w Kayaxie składankę „Music 4 Boys & Gays” nie sądziliśmy, że dla wielu osób stanie się ona kultowym wydawnictwem. Wtedy nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę, z jaką wrogością osoby LGBTQIA mierzą się na co dzień. Dziś, w 2020 roku ta nienawiść wciąż istnieje i mimo, iż w wielu kwestiach poruszamy się naprzód, to w kwestii otwartości na różnorodność czeka nas jeszcze wiele pracy. 

Gdy rok temu na naszym Facebooku zmieniliśmy logo Kayaxu na tęczowe, z okazji czerwcowego Pride Month, spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem. Dostaliśmy też wtedy dużo zapytań o wznowienie składanki „Music 4 Boys & Gays”. To przywróciło wspomnienia, pomyśleliśmy – zróbmy to! Nie chcieliśmy jednak powielać tamtego schematu – czas zrobić krok do przodu. Wiedzieliśmy, że pierwsze co musimy zrobić, to zmienić nazwę tej kompilacji – aby nie ograniczała i dała do zrozumienia, że wspieramy całą społeczność LGBTQIA we wszystkich jej barwach oraz wszystkie osoby i prawa, o które w swoich postulatach walczymy w całej Polsce na Marszach Równości. Dlatego z prośbą o pomoc zwróciliśmy się do Parady Równości, organizatorów największego takiego marszu w Polsce. Chcieliśmy wspólnie z nimi stworzyć ten projekt, wesprzeć ich i poczuć, że to co robimy ma sens. – mówi Kayah.

CD1
1. Viki Gabor, Kayah – Ramię w ramię
2. The Dumplings – Pewne serce
3. Natalia Przybysz – Ciepły Wiatr (Pysh & Sincz Remix)
4. Julia Wieniawa – Nie muszę
5. Bloo Crane – Head in the sky
6. Brodka – Dancing Shoes (Kamp! Remix)
7. Mery Sposky – Sorry from the mountain
8. Reni Jusis – Aureola
9. Karolina Czarneka – Potupaja
10. Arek Kłusowski – Rocznik 92 (SARAPATA Remix)
11. thekayetan – Skóra
12. Sorry Boys – Wracam (URBANSKI Remix)
13. BONUS DRAG: Shady Lady, Twoja Stara, Lola Eyeonyou Potocki – Technikolor

CD2
1. Barbara Wrońska – Zanim (feat. Michał Szpak)
2. Krzysztof Zalewski – Miłość miłość
3. Mary Komasa – Be a boy
4. Rebeka – Pocałunek
5. Ralph Kaminski – Autobusy
6. sedguy – Jesteś Północą
7. Nosowska – Nomada
8. BOWNIK – Behind the corner
9. Dünayev//Søppel, ZOLC – Lekko
10. Caville – Będzie bal
11. Patrick the Pan – Niedopowieści (feat. Dawid Podsiadło)
12. Kroki – Who You Are

 

Leave a Reply