Premierowy album zespołu Madamme. Posłuchaj singla “Spomiędzy”

Madamme to zespół czerpiący z muzyki folkowej i folk rocka. Niedawno ukazał się ich minialbum “Tadamm!”. Jednym z utworów promujących to wydarzenie był utwór “Spomiędzy”.

fot. materiały prasowe

“Tadamm!” to minialbum powstały w wyniku wielkiego głodu tworzenia i przeświadczenia, że mamy coś do powiedzenia światu. Nasz najnowszy materiał ma też jeszcze jedno ważne zadanie – jest swoistą wizytówką nowego Madamme, mówiącego i śpiewającego nowym głosem.

Jak zawsze w naszym zespole, w każdej z 6 kompozycji zawarta jest część duszy każdego z nas. Myślą przewodnią albumu są codzienne rozterki teraźniejszego człowieka, jego przemyślenia, radości, głupotki i smutki. Za teksty na płycie odpowiada Jędrzej Wołk, nowością w naszej twórczości jest z kolei kooperacja Kamila Jeziorskiego i Jędrka przy tworzeniu tekstu do “Jesiennego”.

Płyta została zarejestrowana i wyprodukowana przez niezrównanego Jacka Maciołka z Fundacji Fototony i studia Odbiornik w Obornikach Śląskich. On też zajął się miksem i masteringiem. Za okładkę odpowiada Hanna Kujda. Niezwykłą okolicznością jest także występ ich muzycznych przyjaciół z zespołu Żniwa, którzy dźwiękami altówki i perkusjonaliów wprowadzili brzmienie utworu “Spomiędzy” na nowy poziom. Całość została wydana własnym sumptem i można jej posłuchać zarówno w wersji fizycznej jak i na platformach streamingowych oraz w serwisie YouTube.

Przystań na chwilę. Wsłuchaj się. Słyszysz? To my, Madamme. Przyszliśmy, żeby poruszyć w Tobie strunę, o której zapominasz. Żeby przypomnieć Ci o radości, zakochaniu i szczęściu, ale też o żalu, smutku i osamotnieniu. O tym, że emocje są częścią nas. Tacy jesteśmy my i taka jest nasza muzyka.

Spotkali się we wrześniu 2016 roku dzierżąc gitarę, ukulele, bas, siedząc przy pianinie i perkusji, aby tworzyć muzykę, której punktem wyjścia są gatunki folk i folk rock. Od początku wiedzieli jednak, że co prawda zespoły takie jak Mumford & Sons, The Lumineers, czy Of Monsters And Men będą ich inspiracją, ale swoją muzyczną drogę muszą odnaleźć sami.

W maju 2017 roku byli gotowi, żeby pokazać swoją twórczość publiczności, co uczynili podczas Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych a także kilkudziesięciu kolejnych koncertów w miejscach nierzadko oddalonych od naszych rodzinnych stron o setki kilometrów. W marcu 2018 roku dotarli do finału Zimowej Giełdy Piosenki, w maju do półfinału Muzycznej Bitwy Radia Wrocław, a w czerwcu do finału festiwalu Emergenza. W marcu 2019 roku wrócili do koncertowania po przerwie spowodowanej zmianami personalnymi w zespole i przekształceniu się z kwartetu w kwintet, zaś już w sierpniu mieli zaszczyt zagrać pierwsze zagraniczne koncerty podczas Sofar Sounds we Lwowie.

Mają na swoim koncie wydanie czteroutworowej EPki, singla, minialbumu “Tadamm!”, a w planach nagranie albumu długogrającego.

Jak dalej potoczy się ta historia? Przyjdź, posłuchaj i stań się jej częścią!

Płyty szukajcie w streamingach i w wersji fizycznej na fanpage’u zespołu.

https://listen.tidal.com/artist/18785525

Skład zespołu:
wokal – Basia Białkowska
gitara akustyczna – Jakub Kulik
pianino, ukulele, wokal – Jędrzej Wołk
gitara basowa – Miłosz Całujek
perkusja, perkusjonalia – Kamil Jeziorski

 

Jedna odpowiedź do “Premierowy album zespołu Madamme. Posłuchaj singla “Spomiędzy””

  1. To najlepszy zespół i najlepsza wokalistka jaką słyszałem. Trzymam za Was kciuki i serdecznie pozdrawiam..:)

Leave a Reply