Premierowy album zespołu HOOK – “Próchno”

31 stycznia ukazał się najnowszy album zespołu HOOK pt. “Próchno”. Płyta została wydana przez wytwórnię Góra Muzyki. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego albumu.

Krążek zawiera 11 kompozycji, poruszających w większości tematy patologii społecznych, z którymi spotykamy się na co dzień. Teksty opowiadają o erozji ludzkich wartości i uczuć w różnych klasach społeczeństwa.

fot. materiały prasowe

 

HOOK bierze na tapetę miedzy innymi problem wychowania młodzieży, kwestie mobbingu w pracy, znęcania się nad zwierzętami, alkoholizmu w rodzinie, życia w strachu w dobie ataków terrorystycznych, czy tez obsesyjno-kompulsywnego perfekcjonizmu prowadzonego do alienacji.

Wszystkie teksty okraszone są mocnym, hardrockowym brzmieniem gitar. Refreny utworów po pierwszym przesłuchaniu zapadają w pamięć, a rytmiczne riffy wyzwalają w odbiorcy pozytywna energię.

HOOK powstał 10 października 2014 roku z inicjatywy Mateusza Salaty. Nazwa zespołu, którą wymyślił lider (z ang.) określa najbardziej chwytliwy element w piosence.  Grupa ma na koncie dwa albumy: „BUNT“ (2016) oraz „PRÓCHNO“ (2020). HOOK można było usłyszeć w takich rozgłośni jak: Antyradio, Eska Rock, Trójka, czy RDC.

W 2019 roku zwyciężyli X edycję olsztyńskiej bitwy kapel – KORTOFEST. Rok później dostali się na Eliminacje do Pol’and’Rock Festival Teksty zespołu w większości opowiadają o erozji ludzkich wartości i zasad. HOOK to muzyka dla ludzi, w których żyłach płynie krew a nie woda!

Nazwa zespołu, którą wymyślił Mateusz, jest angielskim terminem muzycznym oznaczającym fragment tekstu, muzyki, harmonii bądź rytmu w piosence, który najbardziej przyciąga uwagę słuchacza. W Polsce taki fragment określa się po niemiecku: schlagwort.

Skład zespołu:

Mateusz Salata – gitara, wokal
Paweł “OKO” Okła – gitara, wokal
Marcin “BRODA” Padusiński – gitara basowa
Bartek Adamczyk – perkusja

Teksty: Marcin Michalczyk

Płytę możecie nabyć tutaj: https://goramuzyki.pl/produkt/prochno/

 

Leave a Reply