Maciej Staniecki z wyjątkowym utworem “There is always sun above the clouds”

“There is always sun above the clouds” to najnowsza propozycja Macieja Stanieckiego, która powstała spontanicznie, by dodać słuchaczom dobrej energii w tej trudnej rzeczywistości.

“There is always sun above the clouds” to piękna i prosta piosenka z przesłaniem na te czasy. Urzekająca i malownicza, można zanurzyć się  w jej ciepłych i pełnych harmonii dźwiękach. Zbudowana na żywych brzmieniach instrumentów staje się promieniem istotnych doznań. Warto samemu odnaleźć w niej jasne przesłanie.

fot. Robert Szumigalski

 

“Nagrałem prostą piosenkę, która być może da ludziom trochę dobrej energii w tych czasach… Taka była moja intencja” – jak informuje artysta.

Maciej Staniecki  to kompozytor filmowy i teatralny (m.in. “Vinci” J.Machulskiego), gitarzysta oraz producent nagrań w Tonn Studio (Młynarski &Masecki, Zalewski, Gaba Kulka, L.Stadt, Lotto). Współpracował z zespołem Hedone. Współtworzył projekty elektroniczne – Nemezis i Chwasty.
Artysta ma na koncie cztery solowe płyty. Najnowsza “Following the Light” ukazała się nakładem wydawnictwa Requiem Records w 2019 roku. Każda z nich wymyka się klasyfikacjom. To w większości liryczne utwory zagrane przy użyciu gitar, elektroniki i pętli. Jak zwykle u Stanieckiego muzyka jest bardzo obrazowa, jakby stworzona do filmu. Współpracuje z artystami sztuk wizualnych. Autor muzyki do video-instalacji Pietera Henketa dla Muzeum de Fundadtie w Holandii.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply