“SPYTAJ”, czyli pierwszy singiel AGATI

AGATI to nowy projekt na polskim rynku muzycznym. Niedawno wokalistka zadebiutowała utworem “SPYTAJ”, który jest zapowiedzią całej EP-ki.

AGATI to nowa postać na polskiej scenie muzycznej. AGATI to tak naprawdę duet wokalistki Agaty Kuśmierczyk oraz producenta Dominika Gremlowskiego. Projekt stworzony został na początku 2020 r. i jego efektem jest pierwszy singiel “SPYTAJ”, który zapowiada EP-kę.

Artyści pochodzą z dwóch różnych światów, a muzyka to wypadkowa ich wspólnych inspiracji.

Brzmienie “SPYTAJ” jest hipnotyzujące, delikatne i przełamuje stereotyp typowych ballad popowych.

fot. materiały prasowe

Klasycznie pięknych piosenek nigdy nie za wiele. A taki skromny w swym wyrazie, a jakże zaangażowany artystycznie utwór stworzyła Agati. “Spytaj” to delikatny promyk słońca. Pełna ciepła piosenka swobodnie została rozpisana na dźwiękach fortepianu i wiolonczeli. Taka szczera, bezpośrednio podana opowieść jest niezwykle ujmująca. Bez podkoloryzowania całości powstała istotna etiuda muzyczna, która zdradza kierunek rozwoju wokalistki. Cieszy fakt, że artystka zdecydowała się na tekst w języku polskim, bo ten jest drobiazgowo dopracowanym, a przy tym istotnym dopełnieniem tej kompozycji. To taka melodyjna historia, która raz zasłyszana zostaje z nami na dłużej. Agati to muzyczna czarodziejka.

*****

FB: https://www.facebook.com/AgatiSounds-103054617995214

IG: https://www.instagram.com/agati_sounds/

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply