Ina West prezentuje teledysk do utworu “Soldier”

Ina West opublikowała teledysk do utworu “Soldier”, który pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu “GIRLS”, którego recenzję można znaleźć na naszym portalu.

Utwór “Soldier” to balansujące na granicy abstrakcyjnego popu i transowej elektroniki wyznanie. Ina, mantrycznym „I’ve got the bombs to make you blow”, zaklina rzeczywistość. Czasami mylą jej się zaklęcia.

“Zdjęcia do wideoklipu powstały na Mazurach, w mojej ukochanej Jabłonce, w czasie, kiedy świat nie wystygł jeszcze po upałach.
W Soldier chciałam ukazać siłę rytmu, szaleństwo, które można dzięki niemu wydobyć. Dzikość i plemienność, która sprawia, że umiemy zatracić się w tym, co nam najbliższe i być porywającymi wojownikami swoich historii.”

fot. materiały prasowe

INA WEST tworzy transową, nowofalowę elektronikę z elementami folku i jazzu. Producentka, autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertowa energia Die Antwoord. W wydaniu na żywo serwuje połączenie klasycznego instrumentarium, tanecznego bitu i surowych wokalnych harmonii.

Nowy album “Girls”ukazał się cyfrowo, na winylu oraz w limitowanej wersji czekoladowej płyty w 2019 roku.

Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival) i za granicą (The Great Escape (UK), Reeperbahn (DE), MENT (SLO), Mu:Con, Zandari (KOR), Fantoche (CHE)).

Współpracowała z Piotrem RoguckimJulią Marcell; obecnie występuje w składzie koncertowym zespołu Tego Typa Mesa oraz współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy (muzyka do spektaklu Sprawa. Dzieje się dziś).

Ina West – “Girls” (winyl) [RECENZJA]

 

Leave a Reply