Eva Portna prezentuje pierwszy utwór “Wings of Freedom”

Eva Portna to nowa postać na polskiej scenie muzycznej. Kilka dni temu premierę miał jej pierwszy, subtelny utwór “Wings of Freedom”. Debiutancki mini album zostanie wydany 11 czerwca 2020. Wkrótce poznamy też kolejną muzyczną zapowiedź tego wydarzenia. Album powstał przy współpracy z Wojciechem Orszewskim – aka Vojto Monteur (EABS) oraz Adamem Milwiw – Baronem (Pink Freud).

“Wings of Freedom” to opowieść o najbardziej skrywanych emocjach. Historia o zajrzeniu w głąb siebie, akceptacji tego co najbardziej bolesne i próba pogodzenia z przeszłością. Ważny krok po to, aby uleczyć rany i odnaleźć „wolność” w swoim sercu. To także nadzieja, że to co złe przeminie, a każdy z nas odnajdzie światło, które wypełni życie. Tekst do utworu powstał podczas samotnej podróży po Europie: Paryż, Lizbona, Sintra, Cabo da Roca, Porto, Barcelona i Madryt.

fot. materiały prasowe

Eva Portna to polska wokalistka i autorka tekstów, której śpiew towarzyszył od najmłodszych lat. W wieku zaledwie 15 lat debiutowała na dużej scenie u boku piosenkarki Kasi Kowalskiej. Ma na swoim koncie supporty przed takimi gwiazdami jak np. Irena Jarocka, Kamil Bednarek, zespół Enej. Jednak najbliższe jej sercu są te najmniejsze występy, podczas których może nieść pomoc potrzebującym. W ostatnich latach śpiewała mini koncerty, dla osób chorych na raka w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu.

Inspiracji twórczych do stworzenia tekstów piosenek poszukuje w sferze duchowej i prezentuje je pośród dźwięków muzyki. Odbiorcom piosenek zadaje fundamentalne pytania: Kim jesteś? Kim chcesz stać się? Czego pragniesz doświadczać? Jaka energia jest Twoim kierunkowskazem? Wskazane rozważania są zaproszeniem odbiorcy do analizy swojego wnętrza, poznania siebie, po to aby doświadczyć pełni życia. Jej teksty to opowieść o potrzebie zaakceptowania własnych słabości, pojednania z przeszłością oraz przemianie, po to aby zrobić krok do przodu.

11 czerwca Eva Portna wydaje swoją debiutancką EP-kę dzięki współpracy z wydawnictwem Agora Digital Music. Kompozytorem piosenek i producentem płyty jest uznany polski muzyk Wojciech Orszewski (aka Vojto Monteur). Na EP-ce zaprezentowany zostanie także utwór „Awaken”, którego kompozytorem jest Adam Milwiw – Baron, znany z zespołu Pink Freud.

Zachęcamy do przesłuchania utworu “Wings of Freedom”, który w niezwykle poruszający sposób wpuszcza nas do artystycznego świata wokalistki.

Singiel „Wings of Freedom” jest dostępny w serwisach streamingowych:

https://ffm.to/ewaportnawings

 

Jedna odpowiedź do “Eva Portna prezentuje pierwszy utwór “Wings of Freedom””

Leave a Reply