No Brothers z własną interpretacją utworu “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena

Zespół No Brothers prezentuje rockową wersję utworu Czesława Niemena – “Dziwny jest ten świat”. Ta ponadczasowa kompozycja, jak najbardziej aktualna w obecnej rzeczywistości, została nagrana w nowej, bardziej rockowej aranżacji.

Zespół No Brothers powstał w Nowym Sączu w 2014 roku z inicjatywy gitarzysty Artura Kmiecika. Wokalistką została Bożena Górecka-Tokarczyk. Sekcja rytmiczna (gitara basowa i perkusja) kilkakrotnie się zmieniała.

fot. materiały prasowe

Nowa wersja utworu w sposób bezpośredni odnosi się do pierwowzoru. Zespół z szacunkiem podszedł do interpretacji nieśmiertelnej piosenki “Dziwny jest ten świat”. Nie wprowadzając nadmiernej innowacji, No Brothers oddali sedno istoty tego utworu, pogłębiając go gitarowym, nieco mocniejszym brzmieniem.  Do tego dochodzi wyraźnie zaznaczający swoją obecność głos wokalistki Bożeny Góreckiej-Tokarczyk. Jej podejście do przekazu przywołuje tamtejszą emocjonalność, choć wokal świetnie uwypukla także dzisiejszy wymiar tej piosenki. Stąd szarżowanie wokalem w końcowej części wydaje się uzasadnione. Dzięki współczesnej interpretacji kompozycja odnajduje swoje nowe miejsce w niełatwym dla nas czasie. A klasyczne elementy muzyki gitarowej budują istotność tego wydarzenia. Profesjonalnie zagrany i przejmująco zaśpiewany utwór jest w tym momencie najlepszym ukazaniem go w dzisiejszej, tak “dziwnej” rzeczywistości.

*****

No Brothers to gitarowa energia połączona z charyzmatycznym wokalem a także mocne, melodyjne kompozycje, poruszające teksty, bogate brzmienie i żywiołowe koncerty. W dorobku dwie przebojowe płyty oraz liczne koncerty plenerowe i klubowe m.in. w ramach WOŚP a także jako support zespołów: Organek, Dawid Kwiatkowski, Bracia, Perfect, Wojtek Pilichowski Band, Kasia Kowalska, Łzy, Kamil Bednarek, Doda & Virgin.

We wrześniu 2015 roku utwór „Oderwani od rzeczywistości” znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów MTV24.TV i portalu Planeta Kobiet a w grudniu tego samego roku sukces ten powtórzył utwór „Tak niewiele” nagrany z kwartetem smyczkowym. Kolejne utwory które doszły na szczyty obu tych list przebojów to: “Wszystko w twoich rękach” w kwietniu 2016 i “Jej oczu blask” w październiku 2017.

W 2018 roku Bożena Górecka-Tokarczyk i Artur Kmiecik wystąpili w programie Mam Talent w telewizji TVN. W tym samym roku ukazała się druga płyta “No Brothers II”, która jest fizycznie w sprzedaży i na wielu platformach cyfrowych. W marcu 2019 Bożena Górecka-Tokarczyk wystąpiła w programie All Together Now-Śpiewajmy Razem w telewizji Polsat a następnie na koncercie z jurorem tego programu Krzysztofem Jaryczewskim (Oddział Zamknięty).

Zespół No Brothers od początku działalności wykonuje własne kompozycje oraz utwory innych artystów rockowych także w wersjach akustycznych. Koncerty te zyskują duże uznanie ze względu na ciekawe aranżacje i bardziej spokojny ładunek emocjonalny. Klimatyczne brzmienie gitar akustycznych wspaniale współgra z rockowym wokalem.

Pomysł takiego grania zrodził się z sympatii do instrumentów akustycznych, potrzeby pokazania delikatniejszego oblicza zespołu a także z sytuacji kiedy warunki sceniczne nie pozwalają na zagranie pełnym, elektrycznym, rockowym brzmieniem. Akustyczne koncerty No Brothers potwierdzają dużą popularność tego sposobu wyrażania muzycznych emocji.

 

fot. materiały promocyjne

Jedna odpowiedź do “No Brothers z własną interpretacją utworu “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena”

Leave a Reply