Zespół nastroje i specjalny utwór “nie ma mnie przy tobie”

Kilka dni premierę miał nowy singiel “nie ma mnie przy tobie” zespołu nastroje. Motywem przewodnim utworu jest uczucie samotności, które w dzisiejszych czasach przybiera różne oblicza.

Wielu z nas znajduje się w sytuacji paradoksalnej. Pomimo licznych możliwości, jakie oferują nam social media, nowe relacje są często powierzchowne i krótkotrwałe. Samotność szczególnie dotkliwie dotyka osoby najsłabsze – seniorów. Naszym zamierzeniem jest zwrócenie uwagi, że codzienności wielu starszych ludzi towarzyszy odosobnienie, która przypomina życie w ciągnącej się latami kwarantannie.

fot. materiały promocyjne

Statystycznie co piąta osoba w Polsce w wieku 65+ mierzy się z samotnością.

W obecnej sytuacji, kiedy proste, codzienne czynności stają się wyzwaniem, zjawisko to jest odczuwalne w sposób szczególny. Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich powstało, by nieść pomoc seniorom. Grono jego podopiecznych w większości tworzą osoby, które ukończyły 80. rok życia. W obecnym, wyjątkowo trudnym czasie, Stowarzyszenie wspiera osoby starsze w zakupie podstawowych zakupów (tzw. zakupów wycieraczkowych), wykupów recept, realizacji opłat, przynoszeniu gotowych posiłków. Wolontariusze utrzymują regularny kontakt telefoniczny z podopiecznymi i podtrzymują ich na duchu.

Od początku planowaliśmy nagrać teledysk ze Stowarzyszeniem MBU, jednak ze względu na epidemię koronawirusa plany zostały pokrzyżowane. Ostatecznie wideo udało nam się zrealizować przy wsparciu kilkunastu operatorów dronów, którzy uchwycili puste ulice swoich zazwyczaj zatłoczonych miast. Starsze osoby zostały bezpiecznie nagrane w okiennicach mieszkań i domów, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

nastroje to dreampopowe trio z Polski, powstałe w 2018 r. w Warszawie. W jego skład wchodzą Ola Borak, Michał Zębala i Kuba Malinowski. Dreampopowe bo balansujące na granicy rozmarzonych, słodko-gorzkich popowych melodii, i post rockowego gitarowego brzmienia otoczonego syntezatorowym tłem. Muzyka jest osadzona w przyjemnej formie, a przy tym prowadzi ją duch ulotności i oniryzmu.

Sama nazwa zespołu odwzorowuje to, co jest dla nich szczególną wartością — paletę emocji, różnorodność doświadczeń. Jesteśmy wnikliwymi obserwatorami codzienności. Muzyka jest dla nich narzędziem, przy wykorzystaniu którego mogą przekazać słuchaczowi ich poruszenia i przemyślenia. Jednocześnie nie boją się podejmować kwestii znamiennych dla naszego pokolenia kwestii społecznych.

Nastroje to emocje. Te, które przychodzą i chwilę później ulatują. Te, które zamieszkują w naszych ciałach na dłużej, w jakiejś mierze definiują nas. I te — nieliczne — pozostające przez całe życie. Zlewają się z nami i tworzą indywidualną tożsamość. Nie uciekamy od nich. Przeciwnie, staramy się je obserwować, oswajać, a finalnie zaprzyjaźnić z nimi.

Na płycie “Będzie Głośno! vol. 2”, która ukazała się pod naszym patronatem medialnym znajdziecie ich utwór “Lato doskonałe”.

Smart link do muzyki: https://nastroje.ffm.to/niemamnieprzytobie

#pandemiasamotności czyli zbiórka na cele statutowe stowarzyszenia: https://www.siepomaga.pl/pandemiasamotnosci

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply