Kasia Lins ogłasza „Koniec świata”

„Koniec świata” to drugi singiel, który jest zapowiedzią nowego albumu Kasi Lins „Moja wina”. Piosenkę obrazuje piękny teledysk.

“Napisałam ten tekst kilka miesięcy temu. Dotyczy spraw, które w tamtym czasie szczególnie mnie mierziły, ale nie przypuszczałam, że tak szybko zmienią swój kontekst. Dziś fraza „wiesz, że mały ogień wielki las podpala” brzmi jak truizm, a zdanie „to stado pozbawione wahań to koniec tego świata” jest wytartym frazesem. Chciałabym, żeby nim było.” – Kasia Lins

Na płycie „Moja wina” Kasia Lins jest autorką tekstów i współautorką muzyki, która powstała w duecie z Karolem Łakomcem. Za kształt całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, który wraz z Kasią i Karolem wyprodukował album.

fot. okładka singla

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała pod naszym patronatem medialnym długogrający album „Wiersz ostatni”, który spotkał się z doskonałym odbiorem zarówno słuchaczy jak i dziennikarzy. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.

W 2019 Kasia została dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę „Wiersz ostatni” oraz w kategorii Autor Roku.

*****

Utwór “Koniec świat” pokazuje konsekwencję, ale też niebywały rozwój wokalistki. Piosenka została nagrana z większym rozmachem. Tym razem dostajemy też wyraźniejszą konceptualizację projektu. Przy tym Kasia pozostaje wciąż we własnej, bardzo czytelnej, choć jeszcze bardziej wymownej charakterystyce. Nie pomijajmy przy tym faktu, że mamy do czynienia z pięknie poprowadzoną melodyką, która podsyca całą kompozycję.

 

Leave a Reply