Sanah prezentuje premierowy utwór “Róże”

Sanah nagrała w domu demo nowej piosenki “Róże”, której możemy oficjalnie posłuchać. Nie znajdzie się ona na debiutanckiej płycie wokalistki.

“Chciałabym się z Wami podzielić taką demką, napisaną w całości podczas kwarantanny i nagraną w domu. Był kiedyś czas, gdy czułam się dokładnie tak, jak napisałam w tym tekście. Cieszę się, że mogłam to wreszcie przelać na papier🙂🙂 Myślę, że młodsza sanah byłaby wzruszona i przeszczęśliwa, że się to w końcu udało hehe… a i dzisiejsza sanah też się cieszy! Miłego słuchania.” – Sanah

fot. materiały prasowe

Debiutancki album wokalistki “Królowa dam” ukaże się 8 maja.

Artystka w 2019 roku systematycznie zaczęła umieszczać w sieci własne kompozycje i w ciągu kilku miesięcy została zauważona przez fanów tzw. inteligentnego popu, dziennikarzy, a także „kolegów z branży” – w połowie 2019 jej „Cząstkę” na wyprzedanym koncercie zaśpiewał sam Dawid Podsiadło. Pod koniec roku sanah miała już wiele wyróżnień za single „Siebie zapytasz”, „Idź” czy „Proszę pana” – Piosenkę Dnia w Trójce, #1 na liście VIRAL TOP50 na Spotify, okładkę playlisty TIDAL RISING Polska. Wydała też ściśle limitowaną EP-kę, która dotarła do TOP3 listy sprzedaży winyli w Polsce. Wiele mediów zaliczyło ją do grona największych muzycznych nadziei 2020 – i nie myliło się: od czasu sukcesu „Szampana” jej utwory i teledyski osiągają kilkaset tysięcy odtworzeń dziennie. Została też nominowana do nagrody Fryderyk 2020 aż w 3 kategoriach, w tym za najlepszy debiut.

Debiutancki album „Królowa dram” to sanah na jaką czekali jej fani. Nostalgiczna i wzruszająca, ale także dowcipna i charakterna. W warstwie tekstowej łączy poezję z młodzieżowym slangiem, od strony muzycznej serwuje wpadające w ucho melodie w nietypowych, ciekawych aranżacjach. Album ukazuje się w czterech wersjach fizycznych, a oprócz „Szampana” zawiera także znane już hity „Siebie zapytasz” i „Proszę pana”.

 

 

Leave a Reply