Nowy utwór “Podróżnicze sny 2020” i zapowiedź płyty Elektrycznych Gitar

Elektryczne Gitary z wokalistą Kubą Sienkiewiczem przedstawiają nowy utwór – “Podróżnicze sny 2020”. Jest to zapowiedź nowego albumu, który ukaże się pod naszym patronatem medialnym 30 kwietnia. Płyta pojawi się nakładem SP Records.

“Podróżnicze sny 2020” to optymistyczna melodia, o brzmieniu charakterystycznym dla Elektrycznych Gitar. Pierwotna wersja utworu ukazała się na solowym albumie Sienkiewicza “Powrót brata” z roku 2003, a teraz kawałek powraca w nowej, subtelnej, nieco wakacyjnej aranżacji. Towarzyszy mu teledysk, wyreżyserowany przez Sławka Pietrzaka, ze zdjęciami słonecznej Teneryfy, które wykonał Jakuba Jędrzejewskiego.

fot. okładka płyty

 

“Podróżnicze sny 2020” zapowiadają album “2020”, który ukaże się 30 kwietnia i będzie pierwszym od czterech lat wydawnictwem Elektrycznych Gitar.  – To płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazuje się w trudnym niewątpliwie czasie – opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji. Na album złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, “Dzieci” oraz “Człowiek z liściem”. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

Wydawnictwo ukaże się 30 kwietnia nakładem wytwórni SP Records – na płycie CD oraz podwójnym winylu.

 

 

 

Leave a Reply