Nie żyje Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat miał 60 lat

Nie żyje wokalista i lider zespołu Rezerwat. Andrzej Adamiak, który zmarł w środę przed południem, w lutym skończył 60 lat.

“Dziś przed godziną 11. nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mój tata.” – Bartosz Adamiak

fot. materiały prasowe

Andrzej Adamiak był wokalistą, ale również jej założycielem, kompozytorem, autorem tekstów, producentem oraz gitarzystą zespołu Rezerwat.

 

Rezerwat powstał w 1982 w Łodzi, a trzy lata później nagrał swój największy hit „Zaopiekuj się mną”. Andrzej Adamiak był jednym z twórców tekstu przeboju, do którego muzykę napisali Zbigniew Nikodemski i Piotr Mikołajczyk. Chociaż nagrany w 1985 roku utwór pozostał największym hitem zespołu, to Rezerwat wydał jeszcze kilka albumów studyjnych i kompilacyjnych. Grupa ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych płyt.

Najnowszym albumem z premierowym repertuarem była płyta “Dotykaj” z 2016 roku. W 2018 roku ukazał się krążek podsumowujący działalność zespołu “Najważniejsze przeboje”. Wtedy też grupa obchodziła 35-lecie działalności.

Rezerwat – “Najważniejsze przeboje”

 

Leave a Reply