Eryk Waszczuk prezentuje piosenkę “Świat ze snu”. Zapowiedź debiutanckiej płyty

“Świat ze snu” to tytuł drugiego singla Eryka Waszczuka, 14-letniego wokalisty, uczestnika programów The Voice Kids, Szansa Na Sukces Junior 2019 oraz Laureata pierwszego konkursu Młodych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Debiutancka płyta młodego wokalisty “Start.Rec” ukaże się 10 kwietnia.

fot. okładka singla (Marta Kuziów)

Piosenka “Świat ze snu” skierowana jest do konkretnej publiczności. W czasach, gdy młodzi wokaliści kreowani są na dorosłe gwiazdy, które mają podbijać listy przebojów i stawać w szranki z weteranami sceny muzycznej, Eryk Waszczuk pozostaje sobą. Jego kolejna propozycja charakteryzuje się naturalnym brzmieniem oraz prostym przekazem. I właśnie taka sytuacja artystyczna staje się w pełni przekonująca. Wszystko jest na swoim miejscu.

Za stronę muzyczną odpowiada m.in. znany z wielu projektów (HaDwaO) Tomek Konfi Konfederak. Producentem był Josh Harris. Stąd mamy do czynienia z utworem lekkim, ale dobrze poprowadzonym od strony czysto kompozycyjnej. Bezpretensjonalna piosenka opowiada o nieco idealistycznym świecie bez konfliktów, gdzie ważne są marzenia.

“Świat ze snu” to jedna z moich ulubionych piosenek jakie znajdą się na mojej debiutanckiej płycie. Tekst napisał dla mnie mój manager Sebastian. Jest efektem wielu rozmów które przeprowadziliśmy. Często rozmawialiśmy o swoich snach, a także o tym co się dzieje wokół nas, jak świat w którym żyjemy niszczymy. Całe pokolenia nie dbały o ekologię, o powietrze którym oddychamy. Najwyższy czas to zmienić. Piosenka opowiada także o miłości do drugiego człowieka oraz o dzieciństwie, by trwało jak najdłużej, by nie spieszyć się w dorosłość, bo przyjdzie na nią jeszcze czas. Uwielbiam śpiewać i dawać ludziom radość. Przekazywać emocje. Nie chcę za wszelką cenę gonić za popularnością, karierą, sławą i na siłę być dorosłym. Na to często zwracają mi uwagę rodzice, by cieszyć się chwilą – mówi Eryk.

“Świat ze snu” jest zapowiedzią debiutanckiego albumu Eryka, zatytułowanego “Start. Rec” który ukaże się już 10 kwietnia.  Tytuł płyty ma dwa znaczenia. Pierwsze – oznacza początek muzycznej drogi , przygody, na którą złożyła się praca w studiu, pierwsze profesjonalne nagrania oraz autorskie piosenki. Drugie – w brzmieniu kojarzy się z serialem „Star Trek” – czyli z podróżami w kosmos, bo do takiej sytuacji można porównać wiele elementów, które złożyły się na drogę przebytą od momentu odpadnięcia z programu The Voice Kids do realizacji materiału na debiutancki album.

Ponad rok ciężkiej pracy, pomysłów, zbierania środków potrzebnych na sfinansowanie projektu, koncertów, spotkań z fanami i realizacji marzenia pt. nagranie albumu. Na materiał zawarty na krążku złożyły się autorskie kompozycje jak również zaaranżowane na nowo covery.

Do współpracy udało się zaprosić cenionych producentów i muzyków. Autorem i producentem większości utworów jest Szymon Folwarczny, współpracujący wcześniej z takimi wykonawcami jak Monika Brodka, Kamil Bednarek (podwójna platyna za album zespołu Star Guard Muffin), Sylwia Przybysz. Dwa utwory stworzył Tomasz „Konfi” Konfederak. Piosenki jego autorstwa zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych przez Josha Harrisa. Autorem jednej z kompozycji jest Michał Kush (na co dzień producent Darii Zawiałow). Na krążku usłyszymy świetnych muzyków. Na gitarach zagrał Robert Zając (Mioush, Holy Noiz) , na perkusji Łukasz Zając (Tulia, Negatyw), na saksofonie Marcin Kajper (Ray Wilson), a na instrumentach klawiszowych Łukasz Kozera (Hengelo).

Leave a Reply