Nowy singiel “Lata świetlne” i premiera EP zespołu The Party Is Over

“Lata świetlne” to najnowsza propozycja duetu The Party Is Over, do której powstał teledysk. Utwór promuje EP “Pluton”, która ukazała się 18 marca.

The Party is Over to pochodzący z Katowic duet tworzący nowoczesne electro Michał i Daria rozpoczęli współpracę w 2016 roku, mając na koncie indywidualne muzyczne sukcesy. Michał, głównie na polu rocka, Daria – jazzu i soulu. Doświadczenie tych klasycznych gatunków słychać w kompozycjach Michała i imponującej skali głosu Darii.

fot. materiały prasowe

Muzyka The Party Is Over łączy klubową energię, zmysłowy vibe i taneczną lekkość. Ich koncerty zaskakują klimatem rodem z klubów techno, gdzie świdrujące syntezatory mieszają się z intrygującym wokalem i rzetelnie wyrzeźbionym basem.

“The Party is Over to niezwykle uzdolniony duet.  Miałem okazje usłyszeć ich występy na żywo i mogę je polecić każdemu kto lubi mroczną i zadziorną elektronikę połączoną z oryginalnym, mocnym i czarnym (jak węgiel) głosem. Na scenie wiedzą co robią i robią to dobrze. Jest intensywnie.” – MANOID, producent, dyrektor Instytutu Dźwieku

„Podczas AlterFestu po raz pierwszy usłyszałem The Party Is Over na żywo. TRIO jest prawdziwą koncertową petardą, zespołem, który ma zadatki na jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej. Jeśli ktoś czuje niedosyt, ma jakiekolwiek wątpliwości, słuchając ich nagrań, koniecznie musi posłuchać ich na żywo, bo są to ludzie stworzeni do grania koncertów” – ŁUKASZ PRAJER, dyrektor i pomysłodawca festiwalu AlterFest

Duet ma koncie jedną płytę długo grającą „ Stolen Symphonies” oraz dwie EP. Najnowsza z nich „ Lato”to nic innego jak pocztówka z przeszłości – pełna muzycznego niepokoju i tekstów budzących wspomnienia i tęsknoty z przeszłości. Podczas pracy nad utworami Michał i Daria współpracowali z Maciejem Wojcieszkiewiczem (Stendek, Lasy) oraz Bartoszem Szczęsnym z duetu Rebeka.

W ciągu kilku lat działalności, The Party Is Over intensywnie koncertowali w całym kraju. Gościli zarówno na licznych imprezach lokalnych (Industriada, Cztery Pory Roku Festival, Ars Independent), oraz ogólnopolskich festiwalach (Cudawianki w Gdynii, SOFAR we Wrocławiu). Zostali również gośćmi tegorocznego czeskiego festiwalu Hradecky Slunovrat oraz wyjatkowego AlterFestu w Mysłowiach goszcząc w trakcie swojego występu Miuosha. Na stałe zagościli w ramówce Chillizet, gdzie zostali wciągnięci dzięki audycji Martyny Wojciechowskiej.

Serwisy cyfrowe: https://ffm.to/thepartyisoverpluton

The Party Is Over – “Pluton” [RECENZJA]

 

Leave a Reply