Zespół mona polaski – wiosenna videosesja [PREMIERA]

Łódzka grupa mona polaski przygotowała specjalną videosesję, którą zrealizował kolektyw filmowy Brave Boy Studio. Projekt składa się z trzech utworów, pochodzących z płyty “Folklor”.

“Prezentujemy trzy utwory z naszego debiutanckiego albumu, które wykonaliśmy na żywo w Fabryce Sztuki w Łodzi. Niech ten trudny czas dezintegracji stanie się początkiem lepszego świata, w którym wkrótce spotkamy się tłumnie na koncertach.” – jak informuje zespół.

fot. materiały prasowe

Videosesja została zrealizowana przez BRAVE BOY STUDIO – niezależną wytwórnię filmową założoną przez dwóch dyplomatów Fotografii i Multimediów ASP w Łodzi, Jana Kazimierza Barnasia i Wojciecha Kamerysa. Na koncie mają współpracę z wieloma muzykami z Polski, Czech oraz Chin. Współtworzą również seriale realizowane między innymi dla CanalPlus Global. Powstali z miłości do filmu. Tworzą ponieważ każda historia jest warta opowiedzenia.

Nagranie wsparł instrumentalnie na gitarze i klawiszach Michał Gibki (Ted Nemeth).

mona polaski to młodzieżowy, rozrywkowy zespół konceptualny. Grupa założona w 2018 roku w Łodzi, przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy, jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku. Rytmiczne, na wpół radosne i na wpół gorzkie, piosenki pobrzmiewają z tyłu głowy przeistaczają się w hymny pokolenia, które przeżywa tę drugą lepszą młodość. Sami mówią o sobie, że grają autorską muzykę rozrywkową. W skład grupy wchodzą m.in. muzycy Bruno Schulz.

Gatunek: Współczesna Muzyka Rozrywkowa

Skład: Karol Stolarek – wokal, syntezatory, Wit Zarębski – gitara basowa, moog.

Debiutancka płyta „Folklor” została wydana w marcu 2019 roku.

Inspiracje: Nowa Fala, Post Punk, Marek Grechuta, Roxy Music, Zbigniew Kurtycz, Jesus and the Mary Chain, Smashing Pumpkins, Underworld, Mancu, polska muzyka rozrywkowa lat 60.

 

fot. videosesja (materiały prasowe)

Leave a Reply