Premiera płyty “Wojownik z miłości” Bartasa Szymoniaka

“Wojownik  miłości”, taki tytuł nosi nowy album Bartasa Szymoniaka, który dziś ukazał się pod naszym patronatem medialnym. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego wydarzenia.

“Wojownik z miłości” to także pierwszy singiel artysty. Zdjęcia do klipu zrealizowano w przestrzeniach Zajezdni Kultury w Pleszewie w Wielkopolsce oraz pobliskich plenerach. Utwór Bartas zadedykował swoje córce Glorii, która również wzięła udział w zdjęciach.

fot. okładka płyty (Viola Kuś)

Płyta „Wojownik z miłości” to trzeci solowy krążek Bartasa, na którym oprócz autorskich tekstów artysty, usłyszymy również oryginalne interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana, co w warstwie poetyckiej jest nawiązaniem do poprzedniego albumu – „Alarm”.

Całość, niezwykle eklektyczna, utrzymana została w oryginalnej stylistyce beatrock i zarejestrowana jedynie za pomocą własnego aparatu mowy artysty i gitary Michała Parzymięso. Ponadto, utwory wzbogacono brzmieniem klawiszy i syntezatora nagranych i zaaranżowanych również przez Michała. Materiał domyka własna wersja utworu „Kocham Wolność” Bogdana Łyszkiewicza, która jako pierwszy utwór beatrockowy trafiła na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia i dotarła tam do czołówki zestawienia.

Gościnnie na płycie zagrali: na saxofonie Mateusz Parzymięso (Myslovitz) oraz na altówce – Wojciech Wierzba (Baranovski, Ted Nemeth). Materiał zarejestrowano w Mantra Studio.

Nowy utwór “Wojownik z miłości” odznacza się dużą dozą naturalności, która na prostocie przekazu staje się najlepszym możliwym rozwiązaniem. Melodyjna piosenka pełna jest niewymuszonego uroku i dosięga sedna wrażliwości artysty.

Singiel promujący album jest już na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

FB: https://www.facebook.com/bartas.szymoniak

Tracklista:

1. Ludzie
2. Głuchoniema
3. Wojownik z miłości
4. Zostaw mnie
5. Z Tobą
6. Texas
7. Na szczyt
8. Kocham Wolność
9. Sinusoida

 

fot. Jurek Hipmann

Leave a Reply