Kwiat Jabłoni ft. Ralph Kaminski w piosence “Wodymidaj”

“Wodymidaj” to ostatni singiel duetu Kwiat Jabłoni z płyty “Niemożliwe”, do którego powstał klip. W nowej wersji gościnnie usłyszymy Ralpha Kaminskiego.

“Oto nadszedł dzień, w którym wrzucamy ostatni klip z utworem z płyty Niemożliwe. Jest to dla nas sytuacja wyjątkowa, bo nie dość, że skład instrumentalny jest zupełnie inny niż zawsze, to jeszcze śpiewamy z gościem nie z tej Ziemi – Ralph Kaminski!  Jesteśmy ogromnie ciekawi, co powiecie na nową wersję “Wodymidaj”, zapraszamy do słuchania i oglądania.” – jak informuje zespół w mediach społecznościowych.

fot. materiały prasowe

Poprzednie kompozycje w bardzo szybkim tempie zdobyły popularność: “Dziś późno pójdę spać” (14 milionów wyświetleń), “Niemożliwe” (4 miliony wyświetleń) oraz “Dzień dobry” (2,5 miliona wyświetleń).

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet pop-folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej, łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję, tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.
Zespół wystąpił w 2019 roku na najważniejszych muzycznych wydarzeniach w Polsce, m.in. na festiwalu Pol’and’Rock, Open’er czy Enea Spring Break. Kasia i Jacek otrzymali także wyróżnienie na gali Mateuszów Trójki oraz byli nominowani w plebiscycie Róże Gali. Kwiat Jabłoni pracuje obecnie nad drugim albumem – data premiery nie jest jednak jeszcze znana.

Kwiat Jabłoni – “Live Pol’and’Rock Festival 2019” [RECENZJA]

 

Leave a Reply