KRiSU z kolejnym singlem “Mój świat”

Kilka dni temu KRiSU zaprezentował premierowy utwór “Mój świat”. To już trzeci singiel artysty, który zapowiada album “Pamiętaj”. Cała płyta będzie zachowana w klimacie pop-rock i ukaże się jeszcze w tym roku.

fot. materiały prasowe

Nowa propozycja artysty odsłania jego zamiłowanie do melodii, ale takiej wynurzonej z blues-rockowej tradycji. Świetne brzmienie kompozycji współgra z ważnym przekazem. To też dowód na to, że radiowa piosenka może mieć treść i dojrzale prezentującą się formę. Czerpiąc z tego co najlepsze i filtrując całość przez własną wrażliwość można uzyskać tak dobry efekt. Warto posłuchać do końca, tym bardziej, że utwór nabiera tempa i w dalszej części pojawiają się mocniej zarysowane gitarowe dźwięki.

 

“Mój świat” czerpie z niewspółczesnej, przez to już trochę niemodnej formy piosenkowej, tak popularnej chociażby w latach 90. Świetna propozycja dla wszystkich, którzy czują sentyment do dobrze poprowadzonej melodyki i rdzennych brzmień gitarowych.

Otaczający nas świat i rzeczywistość często wywołuje dyskomfort i niepokój. W efekcie takiego stanu ducha poszukujemy alternatywnych ścieżek życiowych i swojej przestrzeni, dla niektórych będzie to wyimaginowany świat dostępny tylko dla nich samych w ich głowach i umysłach, inni zaś potrzebują bardziej ekspresyjnych środków wyrazu, poprzez muzykę, taniec, książkę czy obraz. Każdy znajduje dla siebie swoją przestrzeń, w której może poczuć się spełniony i bezpieczny, a to czy kogoś obdarzymy zaufaniem i wpuścimy do swojego świata to indywidualne podejście do sytuacji, nie każdemu bowiem będzie tam wygodnie. Trudno znaleźć drugą osobę czy odbiorców, którzy nie poczują się zbyt obciążeni i będą mieli ochotę skonfrontować się z naszymi odczuciami. Krisu kolejny raz poprzez swoją muzykę pobudza nas do refleksji i zastanowienia się nad ” Naszym światem “.

 

 

Warto też sprawdzić wcześniejszy singiel KRiSA – “Szczerość”.

Słuchając utworu “Szczerość”, to głęboko osobista podróż dla każdego, kojarzymy go z określoną sytuacją i doświadczamy refleksyjności. Często wywołuje wspomnienia i przywołuje określone myśli. To utwór opowiadający o czymś ważnym. Powstał jako etap konsekwencji powiązania obrazu, tekstu i muzyki, w której słychać i widać prawdziwe emocje i charakter. Każdy z nas chce kochać i każdy chce być kochanym… a jeśli mieliśmy już swój czas? a jeśli ta prawdziwa miłość jest już dawno za nami? Może warto otworzyć oczy i być czujnym by nic nam w życiu nie umknęło?

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply