Debiutancka płyta “Dust Bowl Desert Night Fantasies” i singiel “SICARIO” Piotra Lato

Po 19 latach w formie fizycznej ukazała się jego debiutancka płyta Piotra Lato “Dust Bowl Desert Night Fantasies”, której recenzję wkrótce znajdziecie na naszym portalu. Pierwszym oficjalnym zwiastunem tego wydarzenia był utwór “SICARIO”, który mogliśmy poznać już kilka lat temu.

Wokalista w końcowym etapie prac nad albumem zdecydował się na crowfunding, dzięki któremu udało się sfinalizować cały projekt.

fot. Anna Zamoyska

“SICARIO” (gościnnie Maciek Wasio i Bartosz Łęczycki) poniekąd odzwierciedla charakter całej płyty. To pełna pasji, rasowa, w pełni rockowa, chodź bez przesadzonej eksploatacji dźwięków kompozycja. Zdecydowanie daleka od słowiańskiej melodyki i radiowej przebojowości. Czasem poczekać, znaczy dostać więcej. Cały album “Dust Bowl Desert Night Fantasies” to pełnoletnia muzyka, a nawet chciałoby się powiedzieć, że dużo starsza niż sam Piotr, bo wywodząca z rdzennej amerykańskiej muzyki gitarowej.

Płytę można kupić jedynie poprzez FB artysty (tam znajdziecie wszystkie szczegóły). Album dostępny jest także w zestawie Super Deluxe:

https://www.facebook.com/Piotr-Lato-234442666585573/

Piotr Lato to muzyk, wokalista, kompozytor, znany szerszej publiczności z pierwszej edycji programu Big-Brother (2001 r.), a następnie z Idola (2005 r.). Dziś to dojrzały artysta będący na ostatniej prostej do wydania swojej pierwszej autorskiej płyty.
“Moja droga była długa, ale wybrałem ścieżkę, na której marzenia dojrzewały spokojnie, a wrażenia zamieniały się w nuty, teksty, w końcu piosenki. W bardzo naturalnym tempie. I teraz są już nagranymi utworami na cały album” – mówi Piotr Lato w filmie w reżyserii Wojciecha Ciszkiewicza.

W nagraniach albumu wzięło udział 35 muzyków, autorem muzyki i wszystkich tekstów jest Piotr Lato. Muzyka ociera się o cztery gatunki: Grunge – Folk – Blues i DreamPop. Na krążku znajdą się takie tytuły jak m.in.: “Sicario”, “Just Yesterdays”, “60” , “Czekam w ogniu”, “W ogrodzie dźwięków”, “Locky”, które jak mówi artysta odkryją przed nami muzykę „pustynną, pełną półmroku, kurzu, tajemnicy, pełną wrażeń i inspiracji zbieranych przez te wszystkie lata”. Wstęp do muzyki Piotra to utwór “Sicario”.

 

okładka – Charles Ford

Leave a Reply