“Milion nowych szans”, czyli najnowsza propozycja Juliana Lesińskiego

“Milion nowych szans” to najnowsza propozycja Juliana Lesińskiego. Ten energiczny, popowy utwór opowiadający o codziennej mobilizacji do działania, skomponował Martin Skowroński, a tekst do niego napisał Kamil Durski.

fot. materiały promocyjne

Za produkcję utworu odpowiada szwedzki duet – Niklas Berqvist i Simon Johansson, stąd nie dziwi bardzo dobra realizacja. To typowo popowa piosenka, która jednak w wyraźny sposób podkreśla osobowość i wokal Juliana. Tak przyjemna propozycja potrafi zaskarbić sobie uwagę słuchacza, poszukującego ciepłego brzmienia i namiastki przebojowości. To właśnie ona unosi tę piosenkę ponad przeciętność. “Milion nowych szans” dowodzi temu, że bez sztucznych zabiegów, ale też bez odcinania się od współczesności, można stworzyć utwór typowo radiowy na wysokim poziomie. Świeżość i nowoczesność nie wyparła w tym przypadku żywych emocji.

Pierwsza wersja utworu powstała w języku angielskim. Ale to nie było to. Piosenka na jakiś czas trafiła do szuflady. Wiedziałem jednak, że muszę coś z nią zrobić, bo była dla mnie zbyt ważna. W międzyczasie trafiłem na świetnego tekściarza, jakim jest Kamil Durski. Podjął temat i piosenka zyskała drugie życie w języku polskim. Wokalnie wsparła mnie Monika Horodek. A skoro już postawiłem na zmiany, to konkretne. Utwór przeszedł lifting i był miksowany w Sztokholmie.  Muszę przyznać, że dałem Szwedom dość trudne zadanie, bo musieli się zmierzyć z językiem polskim!  – jak informuje artysta i dodaje: Śpiewam w niej m.in. o tym, że nie ma sensu patrzeć na to co było. Z przeszłości trzeba wyciągnąć wnioski i iść dalej. Nie ma co tkwić w bezruchu i skupiać się na rozdrapywaniu ran i błądzeniu w analizach. Należy poświęcić się temu co dla nas ważne. A dla mnie najważniejsze jest realizowanie marzeń i ciągły rozwój.

Julian Lesiński jest wokalistą i aktorem oraz jedynym w Polsce solistą, który nagrał medley wszystkich piosenek reprezentujących Polskę̨ w Konkursie Piosenki Eurowizji. W swojej autorskiej twórczości stawia na współczesne popowo-elektroniczne brzmienia.

Doświadczenie sceniczne oraz wokalne zdobywał m.in. pod okiem krakowskich artystów i to tam, na scenie Teatru Ludowego miał miejsce jego debiut aktorski. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki aktorskiej i literackiej, a jego największym sukcesem jest zwycięstwo w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Retro w Odessie na Ukrainie oraz udział w finale litewskiego talent show „Music Talent League” emitowanego w telewizji w 2019 roku.

Artysta zdobył tytuł „Osobowość Roku 2018” woj. podlaskiego w kategorii Kultura w plebiscycie Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej za wybitne osiągnięcia na międzynarodowych konkursach wokalnych oraz za singiel „Affinity”, który został wykonany m.in. podczas białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Wokalista obecnie przygotowuje się do koncertów w Polsce i za granią, a także pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

Serwisy cyfrowe: https://ffm.to/julianlesinskimilion?fbclid=IwAR0AwLZLUoTgqQvEjweJ1afapGGkHkBgkzDQ955fCtp9UyzLHGlmkx017rA

YouTube  http://bit.ly/SubskrybujJuliana

Facebook https://www.facebook.com/julianlesinski

Instagram https://www.instagram.com/julianlesinski

 

Leave a Reply