Lion Shepherd – cyfrowa premiera EPki

Dokładnie rok po premierze przełomowej w karierze zespołu płyty „III”, Lion Shepherd powrócił z EPką „Once The Dust Is Settled”, która zawiera 4 premierowe utwory i dwa nagrania koncertowe.

Wydawnictwem, które ukaże się tylko w formie digitalowej, muzycy postanowili uczcić nominację do Fryderyka 2020 oraz umilić fanom czas oczekiwania na kolejny pełnowymiarowy album, który ukaże się w 2021 roku. Część studyjna została zarejestrowana podczas sesji do „Trójki” ale zespół postanowił wydać ją osobno, ponieważ są to utwory które pokazują nieco inne jego oblicze.

fot. Wiktor Franko

Jest trochę oldschoolowo (Savior), klasycznie/balladowo (With Open Arms) czy też swamp-bluesowo z lekkim przymrużeniem oka (The Sacred Band of Thebes). Jednak co najważniejsze, po raz pierwszy na oficjalnym wydawnictwie pojawiają się wersje live („Uninvitied” i „Good Old Days”), które zespół zarejestrował podczas koncertów w 2019 roku.

Można więc usłyszeć i zobaczyć (nagraniom towarzyszy video), to z czego Lion Shepherd słynie najbardziej – energetycznych koncertów z unikatowym brzmieniem i niesamowitą oprawą wizualną.

Spis utworów:

  1. Killing Calm
  2. Savior
  3. With Open Arms
  4. The Sacred Band of Thebes
  5. Uninvited (live)
  6. Good Old Days (live)

“Szczerość i pasja jest kluczem do każdego sukcesu” – nasza rozmowa z Kamilem Haidarem z zespołu Lion Shepherd

 

Leave a Reply