Ania Sama z piosenką “Pestka” i zapowiedzią debiutanckiego albumu

Ania Sama powraca z niezwykle subtelną propozycją “Pestka”, będącą zapowiedzią debiutanckiej EP wokalistki. Album ukaże się latem tego roku.

Za wizję i realizację teledysku odpowiedzialna jest Olga Czyżykiewicz, która współpracowała z wieloma topowymi polskimi artystami. Przy tworzeniu piosenki artystka inspirowała się pięknymi, delikatnymi wokalami charakterystycznymi dla takich wokalistek jak Solange czy FKA Twigs. Słuchając piosenki ma się wrażenie przestrzenności i intymności zarazem.

fot. materiały promocyjne

“Pestka” to pełen uroku utwór, niosący czytelny przekaz artystki. To też mocno wysublimowana propozycja, która zawiera duży ładunek emocjonalny, tylko pozornie schowany gdzieś w lekko odrealnionym klimacie. Łatwo wyczuć w niej odrobinę tęsknoty za tym najważniejszym uczuciem. Ania oddała w tej piosence namiastkę własnej wrażliwości, co przemawia za istotnością tekstu, ale też kompozycji. Od strony muzycznej dostajemy duże wyważenie, delikatność oraz powściągliwość w zakresie wydobywania dźwięków. Piękne brzmienie i subtelna melodyka powodują, że jesteśmy w stanie uzależnić się od tego niejednoznacznie prezentującego się utworu. To także wyraźny sygnał rozwoju artystycznego samej Ani oraz kierunek, w którym wokalistka chce podążać.

Nawiązania do natury w tekście piosenki świetnie grają z wizją snutą w teledysku, gdzie panuje bardzo zimowa, sensualna atmosfera. Singiel i video zapowiadają album “Śnienie”, który pojawi się na rynku w czerwcu tego roku.

Ania Sama pochodzi z Krakowa. Wokalistka charakteryzuje się przede wszystkim ciekawą barwą głosu, czułością w śpiewie oraz swingową ekspresją w szybszych kawałkach. Artystka jako własne inspiracje podaję – Kayah, Arethę Franklin, Ettę James i Melody Gardot.

Dodaj komentarz