Zespół OBRASQi prezentuje “Najbardziej Ciemny Świt”

28 luty 2020 to oficjalna data premiery nowego teledysku zespołu OBRASQi. W zasadzie mamy do czynienia z 8 – minutowym filmem animowanym do utworu “Najbardziej Ciemny Świt”.

Utwór zdążył już zagościć przedpremierowo w wielu stacjach radiowych (Szczecin, Wrocław, Kalisz, Opole, Rzeszów)  i wydany został także w streamingu.

fot. materiały prasowe

 

“Najbardziej Ciemny Świt” to opowieść o samotności w świecie, który pozostaje gdzieś obok. Złe wspomnienia, rany, nie pozwalają wyjść na zewnątrz. Najbardziej ciemny świt to czas gdy wspomnienia i rany bolą najbardziej. Jednak świat ciągle się zmienia. Pewnego dnia może się zdarzyć coś, co spowoduje, że znów nabierze barw i pojawi się nadzieja.

OBRASQi to Monika – śpiew, teksty, Artur – gitary, klawisze, loop, Jarek – perkusja. Działają od kwietnia 2019 roku. W tym czasie wystąpili u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrali na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego, a ich singiel “Dopowiedzenia” dotarł do 27 miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego i na szczyt Listy Polskiego Radia Rzeszów.

Pod koniec 2019 roku wydali maxisingiel “HolyGram”, który znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia Będzie Głośno radiowej Czwórki. Zostali finalistami Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, a także zdobyli statuetkę MusicLife Awards w kategorii Nowa Muzyka.

Oprócz własnych kompozycji zespół ma w swoim repertuarze cover A-Ha „Hunting High & Low” z polskim tekstem oraz „Nie czekaj” Barbary Wrońskiej, który to zdobył nagrodę II stopnia w konkursie “Bierz życie rogi” zorganizowanym przez Barbarę Wrońską w inicjatywie z pewnym bankiem.

 

OBRASQi – “Najbardziej Ciemny Świt”
słowa Monika Dejk-Ćwikła, muzyka Artur Wolski

fot. materiały prasowe

Leave a Reply