Zespół mona polaski prezentuje klip do utworu “Roję sobie”

Zespół mona polaski prezentuje utwór „Roję sobie”. Jest to trzeci singiel z debiutanckiej płyty zespołu zatytułowanego „Folklor”. „Roję sobie” to utwór zawierający potężną dawkę transowej energii z lirycznym refrenem.

Wideo powstało w Stuttgarcie podczas krótkiej serii koncertów zespołu w Niemczech i Austrii. Zdjęcia do klipu kręcone były wiosną 2019. Podczas trwania zdjęć muzycy przemierzyli podziemne garaże, dachy, parkingi oraz znane tylko miejscowym, kultowe obszary w cieniu miasta.

Twórcą obrazu jest Dominik Apanowicz – niemiecki reżyser fotografii pochodzenia polskiego, który zaproponował koncepcję przedstawienia członków zespołu, wchodzących w interakcję z industrialną przestrzenią miasta.

fot. okładka singla (mat. prasowe)

Utwór utrzymany jest w stylistyce new wave, nawiązujący do tradycji teledysków tego nurtu z zaskakującą kolorystyką.

mona polaski to młodzieżowy, rozrywkowy zespół konceptualny. Grupa założona w 2018 roku w Łodzi, przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy, jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku. Rytmiczne, na wpół radosne i na wpół gorzkie, piosenki pobrzmiewają z tyłu głowy przeistaczają się w hymny pokolenia, które przeżywa tę drugą lepszą młodość. Sami mówią o sobie, że grają autorską muzykę rozrywkową. W skład grupy wchodzą m.in. muzycy Bruno Schulz.

Gatunek: Współczesna Muzyka Rozrywkowa

Skład: Karol Stolarek – wokal, syntezatory, Wit Zarębski – gitara basowa, moog.

Debiutancka płyta „Folklor” została wydana w marcu 2019 roku.

Inspiracje: Nowa Fala, Post Punk, Marek Grechuta, Roxy Music, Zbigniew Kurtycz, Jesus and the Mary Chain, Smashing Pumpkins, Underworld, Mancu, polska muzyka rozrywkowa lat 60.

 

Realizacja – Kamil Łazikowski, Soyuz Studio
Mix i Mastering – Paweł Łazikowski

Na okładce albumu znalazł się obraz Magdaleny Moskwy

Leave a Reply